Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Nikt nie dał 50 mln zł za działkę

  Nikt nie dał 50 mln zł za działkę

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie będzie rekordowej kwoty za sprzedaż atrakcyjnej helskiej jednostki wojskowej. Nie ma na nią chętnych. Tak jak przewidywaliśmy, na wczorajszej licytacji w siedzibie gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego ogłoszono, że nikt nie wpłacił wadium.
  Wcześniej AMW, będąca właścicielem 6-hektarowej nieruchomości, odmawiała udzielenia odpowiedzi na temat zainteresowania licytacją. Przypomnijmy, że już drugi raz jednostka szła pod młotek z ceną wywoławczą 50 mln zł.

  - Teraz podejmiemy decyzję, czy powtórzyć przetarg - powiedział nam Janusz Leman, dyrektor gdyńskiego oddziału AMW. - Jestem za tym, będę też wnioskować u prezesa Agencji o zmniejszenie kwoty wywoławczej. Brak zainteresowania jest moim zdaniem wynikiem kryzysu na rynku nieruchomości.

  Wcześniej 50 mln 500 tys. zł gotowy był zapłacić trójmiejski deweloper Invest Komfort. Kiedy jednak okazało się, że na działce stoją jakieś prywatne garaże, firma żądała od AMW usunięcia wad prawnych. Do podpisania umowy nie doszło i stąd wczorajszy, kolejny przetarg. Tymczasem jedyny jak do tej pory chętny na kupno także nabrał dużej ostrożności. Wszystko przez odkrycie na działce mogił żołnierzy niemieckich. Ich ekshumacja zakończyła się w niedzielę, ale...

  - Będziemy się starali uzyskać wiarygodne informacje, czy na pewno na terenie dawnej jednostki nie może być jeszcze innych mogił - zapowiada Piotr Tarkowski, pełnomocnik zarządu Invest Komfort do spraw komunikacji. - Okrycie grobów zmieniło całą sytuację. Musimy teraz przeprowadzić badania marketingowe, które będą dotyczyły zamiarów przyszłych nabywców apartamentów w tym miejscu.

  Deweloper obawia się, czy potencjalni nabywcy luksusowych mieszkań będą chcieli za nie płacić
  sporą stawkę, mając świadomość, że w pobliżu znajdował się cmentarz.
  - A to niewątpliwie może wpłynąć na cenę - tłumaczy Tarkowski.
  Firma nadal będzie się natomiast starała o odzyskanie wpłaconego na pierwszy przetarg wadium - 6 mln zł.

  Burmistrz Helu Jarosław Pałkowski uważa, że nierozstrzygnięcie przetargu jest dobre dla miasta, bo dla nieruchomości nadal nie jest gotowy plan przestrzenny.
  - Nie rozumiem, czemu Agencja rozważa obniżenie ceny - dziwi się Pałkowski. - Wygląda na to, że działkę chciano sprzedać najpierw za duże, a teraz już po prostu za każde pieniądze.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo