Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Niezadowoleni mieszkańcy pytają o szczegóły trwających...

  Niezadowoleni mieszkańcy pytają o szczegóły trwających remontów - fragmentu ul. Zaroślak i budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Remont ulicy Bulońskiej na razie nie powoduje większych problemów, ale może to się zmienić po wakacjach

  Remont ulicy Bulońskiej na razie nie powoduje większych problemów, ale może to się zmienić po wakacjach ©Karolina Misztal

  Duże kontrowersje spowodowały głównie zmiany na modernizowanej ul. Zaroślak. Na remont narzekają zarówno mieszkańcy jak i pasażerowie komunikacji, bo prace spowodowały spore utrudnienia w połączeniach autobusowych między południowymi dzielnicami a centrum.
  Remont ulicy Bulońskiej na razie nie powoduje większych problemów, ale może to się zmienić po wakacjach

  Remont ulicy Bulońskiej na razie nie powoduje większych problemów, ale może to się zmienić po wakacjach ©Karolina Misztal

  Rozpoczęty w mijającym tygodniu remont fragmentu ul. Zaroślak jest elementem trwającej od dłuższego czasu budowy nowych wiaduktów Biskupia Górka i nowego układu drogowego w okolicy. W związku z zamknięciem tej ulicy stanowiącej jeden z najważniejszych zjazdów z Chełmu, Oruni Górnej i innych południowych dzielnic do Śródmieścia, wyznaczono objazdy dla kierowców i zmieniono kursujące tędy dwie linie autobusowe - 108 i 118.

  - Mieszkam na Ujeścisku i przez zawieszenie linii 118 straciłam jedyne bezpośrednie połączenie do centrum. Nie rozumiem, dlaczego kurs linii zastępczej 918 nie został wyznaczony do Gdańska Głównego inną trasą, niż przez Zaroślak. skrócenie jej do Chełmu to żadne zastępstwo, tylko niepotrzebna komplikacja. W dodatku linia 918 nie jest zsynchronizowana z tramwajami. Przez co we wtorek mój dojazd do pracy wydłużył się o pół godziny i zakończył spóźnieniem - mówi pani Kalina.

  - Ja rozumiem, że pewnych rzeczy przy takich remontach nie da się uniknąć, ale tutaj zupełnie zapomniano o nas, mieszkańcach. Cztery wieżowce i tyle samo kamienic pozostało bez dojazdu. Jak ma się do nas dostać karetka, straż pożarna czy chociażby śmieciarka - pyta pani Anna, mieszkanka ul. Zaroślak.

  - Dojazd do wymienionych wieżowców oraz kamienic poprowadzony jest ulicą Spadzistą, której wylot do ul. Zaroślak znajduje się miedzy budynkami nr 4 i 8 na ul. Zaroślak. Z tej drogi korzystają także pojazdy uprzywilejowane - odpowiada na zarzuty Aneta Niezgoda, z nadzorującej inwestycję Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

  Obecnie funkcjonująca organizacja ruchu utrzymać się ma do końca września. Na remontowanej ulic rozbierana jest istniejąca nawierzchnia drogowa. Zostanie też wykonana kanalizacja deszczowa, w związku z czym przełożone zostaną kable energetyczne i teletechniczne (wraz z demontażem istniejących instalacji). Po tych pracach zostanie położona nowa nawierzchnia wraz z podbudowami oraz przyległym chodnikiem i dwiema zatokami autobusowymi.

  Zdziwienie mieszkańców Moreny budzą z kolei niektóre działania prowadzone w ramach budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej. Jedna z Czytelniczek przysłała nam zdjęcie tworzonej drogi rowerowej, na której środku stoją słupy z miejskim oświetleniem

  - Słupy oczywiście zostaną przesunięte. Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Bulońskiej została zaprojektowana w istniejącym pasie drogowym (chodniku). Z uwagi na przyjęty harmonogram, najpierw wykonano pierwsze warstwy ścieżki rowerowej. Następnie słupy oświetleniowe zostaną przesunięte, a na trasie dla rowerzystów zostanie położona ostania, finalna warstwa - dodaje Aneta Niezgoda.

  Przypominamy, że w tym tygodniu w związku z budową trasy NBP zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu „starej” Bulońskiej z ul. Myśliwską. Z tej drugiej nie ma możliwości zjazdu w ul. Piecewską, jest on tylko możliwy ul. Rakoczego.

  Dla mieszkańców Moreny są też jednak dobre wieści. W tym tygodniu zakończyły się prace przy modernizacji tzw. trzeciej jezdni ul. Jaśkowa Dolina na tym osiedlu. Droga ta przebiega równolegle do głównej jezdni i stanowi dojazd do zlokalizowanych w jej bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych. W ramach inwestycji położono nową nawierzchnię, wykonano oznakowanie pionowe i poziome, wyremontowano chodniki czy też zamontowano progi zwalniające.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czas

  Andy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Miało być do końca września,jest październik a końca nawet nie widać

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY