Niedziele handlowe 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte? Zakupy...

  Niedziele handlowe 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte? Zakupy tylko w jedną niedzielę. Kalendarz niedziel handlowych LISTA 19.02.2019

  Zdjęcie autora materiału

  Ewa Andruszkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Niedziele handlowe 2019. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i wolnych od handlu w 2019 roku
  Niedziele handlowe 2019. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i wolnych od handlu w 2019 roku
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Niedziele handlowe 2019 KALENDARZ ONLINE. Od nowego roku niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu (z dwoma wyjątkami). Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Sprawdźcie, kiedy zrobicie zakupy w niedzielę! Przygotowaliśmy KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH na 2019 rok.

  Niedziele handlowe 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte?


  Już wkrótce niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu. Zmiany, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami związkowców, wejdą w życie zaraz po nowym roku. Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Ich zdaniem, trzykrotny zakaz handlu w miesiącu może mieć opłakane skutki dla polskiej gospodarki.

  - Jest to pomysł, który godzi w rynek wewnętrzny – komentuje dla „Dziennika Bałtyckiego” dr Andrzej Faliński, ekspert ds. handlu i rynku detalicznego. - Nasza gospodarka buduje swój produkt krajowy i rozwój przede wszystkim na konsumpcji. Teraz ta konsumpcja jest przycinana, jakby była nieskończona. A nie jest. Już w tej chwili, jak wynika z najnowszych danych, dynamika konsumpcji spada z poziomu ok. 4,9-4,8 do 4,5 proc. Powoli mija wśród społeczeństwa optymizm kredytobiorczy, chwiać zaczyna się też efekt 500 plus i uważam, że w tych warunkach zabieranie handlowi czasu pracy to z jednej strony strzał w makroekonomikę kraju, a z drugiej – w słabsze podmioty – dodaje.

  NIEDZIELE HANDLOWE 2019. KLIKNIJ I ZOBACZ KALENDARZ ONLINE
  Podobnego zdania są przedstawiciele Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
  - Zmiany legislacyjne dotykające handel przypadają na peak gospodarczy, więc istnieje powszechne przekonanie, że nie mają one wpływu na ekonomię naszego kraju. Ale już obserwujemy, że dynamika sprzedaży spada, więc jest prawdopodobne, że w ciągu kolejnych miesięcy gospodarka nieco wyhamuje. Od początku 2019 r. już trzy niedziele będą niehandlowe i odczują to dotkliwie nie tylko konsumenci, ale i budżet państwa – mówi nam Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

  Niedziele handlowe 2019. Solidarność uspokaja


  O komentarz do sprawy poprosiliśmy związkowców. Zapewniają, że przedsiębiorcy żadnych powodów do niepokoju nie mają.
  - To oburzające i niestety typowe dla branży handlowej – mam na myśli straszenie negatywnymi skutkami – mówi Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności. - Kasandryczne zapowiedzi o utracie 100 tys. miejsc pracy i wielomiliardowych stratach nie tylko się nie sprawdziły, ale wręcz ośmieszyły ekspertów pracodawców. Sytuacja jest dokładnie odwrotna. Już dzisiaj brakuje ok. 160 tys. pracowników, a obroty rosną zamiast spadać. Przypomnę, że ograniczenie handlu ma docelowo objąć wszystkie niedziele, co było od samego początku wiadome. Wychodząc niejako naprzeciw zgodziliśmy się na kompromisowe rozwiązanie – takie swoiste vacatio legis – żeby rozłożyć to na dwa lata. I sytuacja, gdy będą wszystkie niedziele wolne od handlu będzie zdrowsza, niż to co dzieje się obecnie, gdzie ciągle zadajemy sobie pytanie, czy to wolna, czy handlowa niedziela – mówi dalej Marek Lewandowski i dodaje na koniec: Motywem wprowadzenia ograniczeń było poprawienie losu blisko 1,2 mln pracowników handlu. Jak pokazują badania, pracownicy bardzo dobrze przyjęli tę zmianę, podobnie jak konsumenci. I z tego należy się cieszyć.

  WAŻNE! Zakaz handlu w soboty? Będą zmiany w ustawie?


  Zakaz handlu będzie obowiązywał też w soboty?Przepisy o zakazie handlu wymagają nowelizacji - twierdzą związkowcy i w odpowiedzi na wprowadzone przez niektóre sieci handlowe nocne zmiany dla swoich pracowników proponują wydłużenie niedzielnej doby do 31 godzin. Pomysłu nie popierają przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.

  Zakaz handlu w soboty od godz. 22 do godz. 5?
  Choć opinii niezadowolonych klientów jest znacznie więcej, przedstawiciele NSZZ Solidarność tłumaczą, że wydłużenie niedzielnej doby zniwelowałoby niekorzystną dla pracowników lukę w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

  Niedzielna doba ma zaczynać się w sobotę o godz. 22. Koniec w poniedziałek o godz. 5 rano

  Sonda

  Czy częściowy zakaz handlu powinien obowiązywać także w soboty?  Czytaj także: Zakaz handlu zacznie obowiązywać już w sobotę? Solidarność chce wydłużenia zakazu pracy dla pracowników sklepów  Zakaz handlu w niedziele. Ile niedziel bez handlu w 2020 roku?


  W 2020 roku ma obowiązywać całkowity zakaz handlu ma Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.


  Kłopotliwe niedziele bez handlu. Jak wygląda praca inspektorów?
  POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (91)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomysł

  . (gość)

  Zgłoś

  A może inaczej, każdy obywatel ma prawo do 1 zakupów ogólnospożywczych/1 wizyty w sklepie wielkopowierzchniowym plus 1 wizyta per miesiąc w sklepie branżowym typu chemia, agd/rtv, itp. Nie...rozwiń całość

  A może inaczej, każdy obywatel ma prawo do 1 zakupów ogólnospożywczych/1 wizyty w sklepie wielkopowierzchniowym plus 1 wizyta per miesiąc w sklepie branżowym typu chemia, agd/rtv, itp. Nie krytykuję tylko podpowiadam władzy. Rozpuściliśmy du..ki, to teraz ciężko odzwyczaić a za komuny (i wcześniej) i soboty były wolne od handlu. Ludzie mieli inne zajęcia i hobby, w ogóle mieli hobby, więcej czasu dla .. siebie. A dzisiaj - nawet palcem ludziom trzeba pokazywać dzień w którym mają ... się kochać.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no i wwuj

  felo (gość)

  Zgłoś

  no i chuj za to teraz biorą 500+ i emeryturę+

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wole sklepy w niedziele czynne

  wole sklepy w niedziele czynne (gość)

  Zgłoś / 10 / 6

  zakaz handlu jest nie zgodny z konstytucją


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  riposta

  . (gość)

  Zgłoś

  To handel w niedzielę jest niezgodny z konstytucją. każdy ma prawo do odpoczynku a ty go tego odpoczynku chcesz pozbawić.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a księdzu wolno handlować

  a ksiądz to co (gość)

  Zgłoś

  a ksiądz w niedzielę handluje, bo odprawia opłacone msze i zbiera na tacę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wolne sondy, wolne sondy

  KOD Lubelskie (gość)

  Zgłoś / 2 / 1

  wolne sondy, wolne sondy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dni wolne od handlu

  Lełon (gość)

  Zgłoś / 10 / 2

  Wolne soboty i niedziele, poza tym wolne piątki ( przygotowanie do weekendu ) oraz wolne poniedziałki ( odpoczynek po weekendzie ).


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za mało wolego

  Kh (gość)

  Zgłoś / 8

  Leton co tak cienko pojechałeś?? Przecież po poniedziałku też trzeba odpocząć... spójrz... w soboty pracują więc nie sprzątają... mam tu na myśli wycieranie kurzy,odkurzanie itp. cotygodniowa co...rozwiń całość

  Leton co tak cienko pojechałeś?? Przecież po poniedziałku też trzeba odpocząć... spójrz... w soboty pracują więc nie sprzątają... mam tu na myśli wycieranie kurzy,odkurzanie itp. cotygodniowa co najmniej norma. W tygodniu nie mają czasu bo pracują... zostaje niedziela... w Niedzielę nie włączą odkurzacza bo po pierwsze to Niedziela, po drugie co powiedzą sąsiedzi a po trzecie trzeba odpocząć... zrzucamy więc te obowiązki na poniedziałek.... też wypadałoby oprócz posprzątania zrobić zakupy na cały tydzień ale jak tu zrobić zakupy jak przecież dyskonty (hipotetycznie) są zamknięte. Zrzucamy to więc na karb wtorku....ale we wtorek trzeba odpocząć po poniedziałkowym sprzątaniu i pobyć z rodziną której i tak nie ma bo dzieci chodzą do szkoły a mąż/żona pracuje w biurze a NIE W "Żółwiu" np. Nazw tych sklepów wymieniać nie będę. Istnieją dwie opcje i obie oporowe Leton :) Praca dwa dni w tygodniu a pięć wolnego.. weekend wolny, w poniedziałek sprzątamy, we wtorek odpoczywamy po poniedziałku i lekko głodujemy bo nie mieliśmy gdzie zrobić zakupów, pracujemy środa, czwartek i od piątku wolne bo do soboty jak już wspomniałeś też trzeba się przygotować. A prawda jest taka, że ludzie chcą pracować i chociażby brać dyżury DOBROWOLNIE żeby normalnie funkcjonować. Jakaś dziunia napisała że prywaciarz ją zmuszał do pracy w niedzielę... niech zmieni pracę w takim razie. To prywaciarze powinni mieć wprowadzony zakaz pracy w niedzielę chyba że sami staną za ladą." Wolnoć Tomku w swoim domku" i wypad. Idę do dyskontu na zakupy. Dziś Niedziela handlowa :))))) Pozdrawiamzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Demokracja

  Ed (gość)

  Zgłoś / 6 / 2

  Szanowni Państwo, czy ktoś z Was rozmawiał ostatnio ze sprzedawcami w centrach handlowych? Nie cieszą ich wolne niedziele, bo są tak zmęczeniu po sobocie i do tego nie mają kiedy zrobić zakupów....rozwiń całość

  Szanowni Państwo, czy ktoś z Was rozmawiał ostatnio ze sprzedawcami w centrach handlowych? Nie cieszą ich wolne niedziele, bo są tak zmęczeniu po sobocie i do tego nie mają kiedy zrobić zakupów.
  Poza tym nie każdy ma czas na zakupy w tygodniu. Pracuję w innym mieście i w sobotę po tygodniu pracy muszę posprzątać, wyprać i zrobić wszelkie zakupy: spożywcze, chemię, kosmetyki, ubrania, czy książki. Może jestem nienormalna , ale jeszcze chodzę na masaż kręgosłupa, czasem do fryzjera lub kosmetyczki. Sobota to jedyny dzień imprez. Nie mam 20, 30, ani 40 lat i nie mam siły robić wszystkiego w 1 dzień. Może trochę szacunku dla myślących inaczej?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niedzielny wyzysk brak kontroli

  Pola (gość)

  Zgłoś / 6 / 8

  Wy nadal nie rozumiecie dlaczego wprowadzono zakaz powiem wam dlatego że pod projektem podpisało sie pół miliona osób dlatego że pracownicy małych sklepów zmuszani byli do pracy przez 7dni w...rozwiń całość

  Wy nadal nie rozumiecie dlaczego wprowadzono zakaz powiem wam dlatego że pod projektem podpisało sie pół miliona osób dlatego że pracownicy małych sklepów zmuszani byli do pracy przez 7dni w tygodniu 31w miesiącu za 1400"zł ponad 200godzin bądźcie człowiekiem dla człowieka my też mamy rodziny gdyby przynajmniej płacili za te soboty i niedziele to z pewnością pracownicy nie podpisali by się za zakazem handlu ale niestety w życiu wygląda to inaczej pracownikom marketów może i płaca godnie ale prywaciarze wykorzystują i nie ma na nich bata a za darmo nikt nie chce pracować dlatego opowiedzielismy się za zakazem handlu w niedzielę i będziemy walczyć o ukrucenie tego procederu w niedzielę zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jasne

  Magi (gość)

  Zgłoś / 6

  Kto teraz placi 1400zł pytam,to chyba jakieś 10 lat temu,po 2 za ndz dostajecie dzien wolny,teraz jest placz bo nie maja kiedy urzedowych spraw zalawic.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Handel

  HTC (gość)

  Zgłoś / 2

  Tylko co z dnia wolnego, jak i tak reszta rodziny w tym czasie np ma też prace, albo szkołę?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolne soboty i niedziele

  Pracownik (gość)

  Zgłoś / 5 / 8

  Wkoncu skończył się wyzysk pracowniczy! Dobrze ze niedziele są wolne od handlu powinni w sobotę też ukrócic tą sodome i gomore ludzie chcą odpocząć

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale dla 500+ sklep jest otwarty

  gosc (gość)

  Zgłoś / 11 / 2

  w moim mieście wszystkie sklepy są namoknięte jedynie obok mnie otwarty jest monopolowy czynny całą dobę, dopiero tam ruch jest w niedzielę, a 500+ to już całkowicie się tam rozwija.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  debil z solidrnosci

  adam (gość)

  Zgłoś / 14 / 8

  Ja mam spadek obrotów a moi pracownicy studenci nie moga pracować !!!! walcie sie na ryj zabieracie ludziom wolnosc i kase !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Handel

  HTC (gość)

  Zgłoś / 2 / 6

  A kogo to obchodzi czy masz spadek obrotów... W życiu wszystko się kończy, rozpoczynasz interes masz czas się nachapać, a następnie coś się kończy. Chcesz mieć dużo nie wykorzystuj ludzi, bo karma...rozwiń całość

  A kogo to obchodzi czy masz spadek obrotów... W życiu wszystko się kończy, rozpoczynasz interes masz czas się nachapać, a następnie coś się kończy. Chcesz mieć dużo nie wykorzystuj ludzi, bo karma patrzy. A studenci k... mogą wybierać praca, albo studia tylko niech nie płaczą, że muszą dorabiać, bo im na imprezy brakuje. Osobiście robię na całym etacie, za najniższą krajową 1530, no teraz 1634 po 12 h w soboty i każda pracująca niedzielę, raz po 5, 6h bo muszę się liczyć że studentkami, bo te mają uczelnie, a w weekend imprezę i szl...mnie trafia! Bo pracodawca bierze studentkę, bo mu tak na rękę! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jasne

  Magi (gość)

  Zgłoś / 4 / 2

  Zmien prace,zaloz wlasna firme i zycze powodzenia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popieram

  Marcin (gość)

  Zgłoś / 10 / 13

  Jestem za całkowitym zakazem handlu w niedziele.
  Co to za rozrywka spacer z rodziną po sklepach.
  A to co nie sprzedadzą sklepy w niedziele to sprzedadzą w piątek i sobotę. Ludzie przyzwyczają się...rozwiń całość

  Jestem za całkowitym zakazem handlu w niedziele.
  Co to za rozrywka spacer z rodziną po sklepach.
  A to co nie sprzedadzą sklepy w niedziele to sprzedadzą w piątek i sobotę. Ludzie przyzwyczają się robić zakupy w tygodniu na weekend.
  I poprawcie ustawe żeby Żabki i niektóre sklepy co żekomo mają kasy pks (np. Inter Marche w Chodzieży) też były zamknięte.
  A tak dla hejterów to nie jestem zwolennikiem PiS, w większości pomysłów sie z nimi nie zgadzam. Ale zakaz handlu to dobry pomysł. Na zachodzie to działa i jakoś nie widać żeby gospodarka upadała.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  idiota

  gosc (gość)

  Zgłoś / 6 / 6

  to jak ty nie robisz w niedzielę to nie znaczy, że inni też mają tak robić, a może będziesz trzymać palec w d**** w my wszyscy winniśmy tak robić. Pojebało ciebie dokumentnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jebać Pisa

  Jeroen (gość)

  Zgłoś / 7 / 6

  Trzeba robić zakupy w niedziele a nie pojebane mu pastorowi kasę dawać trzeba kościóły zamknąć w niedziele

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jebać Pisa

  Jeroen (gość)

  Zgłoś / 6 / 5

  Glupi jesteś trzeba zapierdalać w niedziele a nie siedzieć jak debil w domu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ostatnia niedziela

  jasiu (gość)

  Zgłoś / 2

  https://youtu.be/N-hg58QQmdc?t=85

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo