reklama

Nie żyje Jan Zaborowski, prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Wieloletni sołtys Grzybowa, społecznik i działacz zmarł 7.11.2019 r.

Edyta Łosińska-OkoniewskaZaktualizowano 
Jan Zaborowski zmarł 7.11.2019 r.
Jan Zaborowski zmarł 7.11.2019 r.

Zmarł Jan Zaborowski

Nie żyje Jan Zaborowski, wieloletni sołtys Grzybowa. Od wielu lat pełnił również funkcję prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego. Miał 75 lat. Zmarł 7 listopada.

Urodził się 29 stycznia 1944 roku. Był człowiekiem niezwykle aktywnym. Angażował się w liczne przedsięwzięcia, których celem była poprawa życia mieszkańców wsi i nie tylko. Od wielu lat pełnił funkcję sołtysa Grzybowa. Wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. Był radnym powiatu kościerskiego i członkiem zarządu.

O tym, jaka jest rola sołtysa Jan Zaborowski mówił: - Przede wszystkim sołtys służy ludziom, musi być dobrym słuchaczem, nie może nikogo lekceważyć, bo mieszkańcy szybko to zweryfikują. Powinien też umieć się dzielić, mieć czas dla innych, integrować ludzi. Bardzo ważna jest otwartość i umiejętności negocjacyjne.

Wszystkich Świętych. Wspominamy znanych Pomorzan, którzy ode...

W lipcu tego roku Jan Zaborowski otrzymał tytuł Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego, a także odznaczono go Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości w uznaniu za aktywną działalność społeczną w środowisku wiejskim.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie