Nie będzie ronda na Westerplatte

  Nie będzie ronda na Westerplatte

  Jacek Sieński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przetarg nieograniczony na przebudowę wjazdu do terminalu Westerplatte ogłosił Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA. Ostatecznie będzie to tylko droga dojazdowa prowadząca z terminalu na Trasę Sucharskiego i przez most wantowy - na trasę warszawską.
  Przetarg nieograniczony na przebudowę wjazdu do terminalu Westerplatte ogłosił Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

  Projekt "Rozbudowa infrastruktury nabrzeżowej i drogowej Terminalu Promowego Westerplatte" przewidywał, że wjazd i wyjazd samochodów z niego na Trasę Sucharskiego usprawni rondo. Prace drogowe wstrzymał na początku roku pomorski wojewódzki konserwator zabytków, co uzasadnił koniecznością ochrony historycznego obszaru pola bitwy.

  Jowita Ciechanowicz, kierownik SPO - Transport ZMPG SA, poinformowała, że decyzja konserwatora spowodowała konieczność przeprojektowania wjazdu do terminalu, a także znaczne ograniczenia terenu zajmowanego przez nowy układ drogowy.

  Będzie to tylko droga dojazdowa z jezdniami, krawężnikami oraz oznakowaniem, prowadząca z terminalu na Trasę Sucharskiego i przez most wantowy - na trasę warszawską. Termin składania ofert przez firmy drogowe upływa 3 lipca. Roboty budowlane powinny się zacząć w tym samym miesiącu, a zakończyć - w sierpniu. Ich rozliczenie musi nastąpić w listopadzie.

  Inwestycja na Westerplatte jest dofinansowana w 75 proc. z funduszy Unii Europejskiej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport. Przekroczenie terminu jej zakończenia groziło utratą pieniędzy unijnych, łącznie kwoty 37,4 mln zł. W tej sytuacji Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na przedłużenie okresu realizacji części drogowej inwestycji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo