NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosowanie zakończone! Poznaj zwycięzców!

DM
W środę, 22 listopada zakończyło się finałowe głosowanie w plebiscycie Nauczyciel na Medal. Na zwycięzców czekają medale Marszałka Województwa Pomorskiego, które zostaną wręczone na początku grudnia podczas Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej. Zwycięzcy zdobędą też wspaniałe nagrody, a wśród nich studia podyplomowe na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej oraz wycieczki do Rzymu.

Do wojewódzkiego finał awansowali zwycięzcy pierwszego, powiatowego etapu plebiscytu z każdego miasta i powiatu na Pomorzu.

- Nauczyciele zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania - mówi Bogusław Kaczmarek, dyrektor marketingu „Dziennika Bałtyckiego”. - Startowe rankingi finałowe są bardzo zróżnicowane, bo w niektórych powiatach do zwycięstwa wystarczyło kilkadziesiąt głosów, w innych zwycięzcy zdobyli ich setki, a nawet tysiące. Ci kandydaci już na starcie wojewódzkiego finału byli liderami rankingów.

Zobacz wyniki pierwszego etapu głosowania
Kliknij i wybierz miasto lub powiat:

GDAŃSK
GDYNIA
SOPOTSŁUPSKRUMIA
bytowskichojnickiczłuchowski
gdańskikartuskikościerski
kwidzyńskilęborskimalborski
nowodworskipuckisłupski
starogardzkisztumskitczewski
wejherowski

KLIKNIJ i zobacz
zaktualizowaną galerię liderów
- 140 nauczycieli z miast i powiatów

W tym roku już po raz drugi z okazji Dnia Edukacji Narodowej, rozpoczął się wielki plebiscyt, w którym zostaną przyznane medale Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego. Rok temu pierwsza edycja akcji cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zgłoszono do niej ponad 700 nauczycieli w Pomorza.

W tegorocznej edycji naszej akcji nagrodzimy więcej nauczycieli. Laureaci zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Rumi i wszystkich powiatach województwa. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach - dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

- Celem naszej akcji jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". - Szukamy belfrów, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem.

Szukamy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając swój czas wolny. Medale marszałka województwa pomorskiego czekają na tych, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców cierpliwością i serdecznością, fachowością, a czasem nawet... surowością.

Wielka galeria nauczycieli

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nauczycieli zgłoszonych do naszej akcji zaprezentowaliśmy w dwóch specjalnych dodatkach do "Dziennika Bałtyckiego", które ukazały się w soboty 14 i 21 października.

Pomorska Konferencja Edukacyjna

Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka Mieczysława Struka podczas [b]Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej

, która odbędzie się na początku grudnia. Zaproszenie na konferencję otrzymają wszyscy laureaci z każdego miasta i powiatu. Program spotkania będzie bardzo bogaty. Nauczyciele wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach konferencji szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

Prezentacja zwycięzców

Po uroczystej gali do całego nakładu "Dziennika Bałtyckiego" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

KLIKNIJ na okładkę i zobacz
dodatek po ubiegłorocznej edycji plebiscytu

Ważne terminy

 • Laureaci zostaną wybrani osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Rumi i w każdym powiecie w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum oraz Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych.
 • Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu rozpoczął się w piątek, 13 października i trwał do wtorku, 7 listopada do godz. 22.
 • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
 • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpoczęło się w piątek, 10 listopada i będzie trwać do środy, 22 listopada do godz. 22.
 • Nagrody zostaną wręczone na początku grudnia podczas Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej.

Cenne nagrody dla nauczycieli

Etap powiatowy

Nauczyciele, którzy w każdej z trzech kategorii plebiscytu zdobędą najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie otrzymają:

 • tytuł Nauczyciela na Medal w mieście lub powiecie i pamiątkowy medal
 • zaproszenie na Pomorską Konferencję Edukacyjną połączoną z ceremonią wręczenia nagród, która odbędzie się w pierwszej połowie grudnia w Gdańsku
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania
 • limitowany, uznany na całym świecie kalendarz i terminarz National Geographic

Laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego miasta i powiatu otrzymają dyplom uznania od Marszałka Województwa Pomorskiego oraz zaproszenie na Pomorską Konferencję Edukacyjną.

Wojewódzki finał

Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody:

Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:

 • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego

 • dwuosobowe zaproszenie na pobyt w luksusowym hotelu Zamek Gniew.

  CENTER

  Pobyt będzie obejmować dwa noclegi dla dwóch osób, śniadania w formie bogatego bufetu, dwie obiadokolacje serwowane w Restauracji Kolumnowej, zwiedzanie zamku z przewodnikiem oraz masaż klasyczny częściowy dla dwóch osób

  CENTER Kliknij i zobacz stronę Zamku Gniew

 • voucher na kurs językowy w empik school (kurs semestralny, dowolnie wybrany język)

 • dwuosobowe zaproszenie na koncert Anny Marii Jopek & Kroke w Teatrze Muzycznym w Gdyni w styczniu 2018 r.

Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zajmą czwarte i piąte miejsce w rankingu otrzymają:

 • dyplom uznania od Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego
 • dwuosobowe zaproszenie na pobyt w luksusowym hotelu Zamek Gniew. Pobyt będzie obejmować dwa noclegi dla dwóch osób, śniadania w formie bogatego bufetu, dwie obiadokolacje serwowane w Restauracji Kolumnowej, zwiedzanie zamku z przewodnikiem oraz masaż klasyczny częściowy dla dwóch osób - kliknij i zobacz stronę Zamku Gniew
 • dwuosobowe zaproszenie na koncert Anny Marii Jopek & Kroke w Teatrze Muzycznym w Gdyni w styczniu 2018 r.

Informacji o akcji udziela Sławka Kruszewska - tel. 502 499 097, e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki