Najpopularniejsze prezenty bożonarodzeniowe w tym roku?

Mat.prasoweZaktualizowano 
Najpopularniejsze prezenty bożonarodzeniowe w tym roku? <br>
Najpopularniejsze prezenty bożonarodzeniowe w tym roku? Ferratum Group
Zachowania konsumentów w 15 krajach wschodniej i zachodniej Europy zbadał Ferratum Group, publikując Europejski Barometr Świąteczny Ferratum Group™. Jak Polska wypada na tle Europy?

Polacy na Boże Narodzenie wydają bardzo dużo, bo prawie jedną trzecią swojego miesięcznego dochodu (32%). Dla porównania Hiszpanie wydają 25% dochodu, Niemcy 21% a Holendrzy jedynie 12% dochodu. Wyniki Europejskiego Barometru Świątecznego pokazują, że w większości krajów europejskich, ludzie wydadzą podobną ilość pieniędzy, jak w zeszłym roku.

Bez prezentów ani rusz!

Ankietowani z 15 krajów najwięcej pieniędzy przeznaczą na prezenty (54%). Na jedzenie i napoje wyda 33% klientów, na organizację świąt 8%, zaś 5% na podróże.
W Europie w prezencie najczęściej kupuje się ubrania (22,4%). Zakup zabawek wskazało 16,2% badanych. Pieniądze na kosmetyki przeznaczy 9,6% klientów, na słodycze 8,4%, na sprzęt RTV 8,1%, na produkty do domu 6,1%, a na książki 5,5%. Najmniej ankietowanych wskazywało na zakup sprzętu AGD, alkoholu, gier, sprzętu sportowego, muzycznego oraz relaks i podróże.

Na co wydają Polacy?

Wyniki badania w Polsce różnią się nieznacznie – 37% badanych zamierza wydać pieniądze na żywność i napoje. 52% to wydatki związane z prezentami, 1% – wydatki związane z organizacją świąt, a 9% to inne wydatki, w tym podróże.

A jakie prezenty kupujemy najchętniej? Kosmetyki (26,5%), ubrania (19,6%), zabawki (14,7%), książki (8,8%), sprzęt RTV (6,9%), alkohol (5,9%) i słodycze (4,9%) Sprzęt AGD, wyposażenie domu, sprzęt sportowy i muzyczny kupujemy w prezencie najrzadziej.

polecane: 60 Sekund Biznesu: W internecie jest wygodniej i większy wybór.

Wideo

Materiał oryginalny: Najpopularniejsze prezenty bożonarodzeniowe w tym roku? - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcin11

I znowu banki będą się cieszyć, gdyż spora częsć z tych zakupów, będzie robiona za kredyt. A potem każde forum kredytowe będzie pełne pytań związanych z problemami ze spłatą zadłużenia.

Dodaj ogłoszenie