Nadmorskie parkingi w Gdańsku. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku? Ile kosztuje parking nad morzem? [lista, mapki, cennik]

KB
Nadmorskie parkingi w Gdańsku Przemysław Świderski
10 zł w godzinach od 9 do 17, bez względu na to, na ile godzin chcemy zaparkować - tyle zapłacimy za parkowanie na czterech nadmorskich parkingach będą funkcjonować przez 7 dni w tygodniu od 1 lipca do 31 sierpnia. Między 17 a 9 nie musimy płacić.

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Gdańsk Jelitkowo:

  • ul. Błękitna (220 miejsc): Z Alei Grunwaldzkiej skręcamy w ulicę Pomorską i jedziemy cały czas prosto przez nieco ponad 2 km. Na ostatnim rondzie – bez możliwości jazdy prosto – wybieramy drugi zjazd. Po 300 m skręcamy w lewo w pierwszą możliwą ulicę - Błękitną. Po lewej stronie znajdziemy parking.
  • ul. Kapliczna (60 miejsc): Podobnie jak w poprzednim przypadku, z tym że na ostatnim rondzie skręcamy nie w drugi, a w pierwszy zjazd. Po niecałych 200 metrach skręcamy w prawo.

Oraz dodatkowo:
Bezpłatny całodobowy niestrzeżony parking przy hali ERGO ARENA działający od 22 czerwca do 1 września (700 miejsc).

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Poza wymienionymi wyżej parkingami Jelitkowo jest sektorem Strefy Płatnego Parkowania od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00. Są to ulicę: Jelitkowska, Kapliczna, Nadmorska, Piastowska (od numeru 175 do ul. Wypoczynkowej) oraz Wypoczynkowa. W tej strefie należy skorzystać z parkometru, a opłata wygląda następująco: za 1h – 3zł, za 2h – 6,60, za 3h – 10,90, zaś każda dodatkowa godzina powyżej 3 godzin to dodatkowo 3 zł.

Czytaj także

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Gdańsk Brzeźno:

  • ul. Czarny Dwór (340 miejsc): znajduje się przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Gdańsk Stogi:

  • ul. Nowotna (180 miejsc): Znajduje się na końcu ul. Nowotnej. Biorąc za przykład wymieniony wyżej parking przy ul. Czarny Dwór, wyjeżdżając z niego skręcamy w lewo. Na skrzyżowaniu jedziemy prosto – w al. Macieja Płażyńskiego. Przez prawie 7 km jedziemy prosto, mijając stadion Energa Gdańsk i przejeżdżając tunelem pod Martwą Wisłą. Jadąc trasą Sucharskiego - na wysokości stacji paliw zajmujemy pas do skrętu w prawo, zaś zaraz potem do skrętu w lewo. Po skręceniu wjeżdżamy na prawy pas aby wjechać prosto w ulicę Wosia Budzysza. Na jej końcu skręcamy w lewo (ul. Skiby) żeby potem skręcić w prawo w ul. Rozłogi. Kiedy ta się kończy skręcamy w prawo a potem w lewo – jesteśmy na ulicy Nowotnej, którą jedziemy do końca przez 1,5 km.

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Na wyżej wymienionych parkingach nadmorskich nie musimy płacić za parkowanie w kilku przypadkach:

  • Osoby niepełnosprawne na podstawie identyfikatora „N+” parkują za darmo (może to być również odpowiadający mu dokument wydany przez innego zarządcę)
  • Pojazdy elektryczne i PHEV w rozumieniu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (najprościej wskazać gniazdko do ładowania samochodu pracownikowi obsługi wjeżdżając na parking. Podstawą do parkowania za darmo będzie też niebieska naklejka na szybie z symbolem EE lub karta zerowej stawki opłat na pojazdy PHEV).

Parkingi w Gdańsku - CENY, MAPA. Gdzie zostawić samochód w c...

Parkingi nad morzem. Gdzie zaparkować auto przy plaży w Gdańsku?

Ważne informacje dotyczące kąpielisk:

  • Zakaz wprowadzania zwierząt obowiązuję na kąpieliskach strzeżonych od 24 czerwca do 31 sierpnia każdego roku
  • Zakaz kąpieli obowiązuje w obszarze 50 m po obu stronach mola w Brzeźnie oraz 50 m po obu stronach ujścia Potoku Jelitkowskiego
  • Nie zapominajmy o całkowitym zakazie spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych (wyjątkiem są specjalnie wyznaczone do tego miejsca w lokalach gastronomicznych; w przypadku palenia są wyznaczone specjalne miejsca przy wejściach na plaże).
  • Zanim rozpalimy ognisko o zgodę trzeba zapytać Urząd Morski oraz MOSiR w Gdańsku.

Parkingi przy Porcie Lotniczym Gdańsk - CENNIK, MAPA. Gdzie ...

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Gdańsk tam zaparkować to cud , a to co się dzieje przy CMI i gumedzie to wstyd...parkują gdzie się da , a straż miejska wlepia mandaty od rana. Ludzie tam przyjeżdżają do ciężko chorych, a nie na plażę jak można...Pani prezydent niech Pani coś z tym zrobi.

Dodaj ogłoszenie