Molo w Sopocie już po sezonie. Wejście bezpłatne do 26...

  Molo w Sopocie już po sezonie. Wejście bezpłatne do 26 kwietnia przyszłego roku

  gp

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem.
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Ostatnia niedziela września zakończyliśmy sezon letni na Molo w Sopocie. Od tego czasu wejście na molo jest bezpłatne aż do 26 kwietnia przyszłego roku.
  O ponad 3 proc. więcej turystów - niż w najlepszym 2016 roku - odwiedziło w minionym sezonie letnim sopockie Molo.

  Molo w Sopocie: rekordowy sezon  - Tegoroczny sukces zawdzięczamy głównie upalnej pogodzie w kwietniu i maju, dzięki której zanotowaliśmy rekordową sprzedaż w tych miesiącach - mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot. - Niestety, słoneczne dni bardziej zachęcają do opalania na plaży niż spacerów po molo, więc frekwencja w czerwcu, lipcu i sierpniu była trochę gorsza niż rok temu.
  Wtedy jednak deszczowy wrzesień przekreślił szanse na pobicie rekordu z 2016 roku. W tym sezonie wrześniowa pogoda nas nie zawiodła i możemy cieszyć się z najlepszej frekwencji w historii obiektu od 1991 roku.
  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem. Karolina Misztal


  Na większą ilość sprzedanych biletów miały także wpływ dwa dodatkowe ' szybkie" kanały ich dystrybucji: "szybka kasa" tylko z obsługą płatności bezgotówkowych oraz "szybka bramka" umożliwiająca wejście za pomocą kart zbliżeniowych

  Molo w Sopocie: nie tylko do zwiedzania  Bardzo duża ilość osób odwiedzających Molo to także zasługa imprez, które w przeciągu całego sezonu letniego przyciągają widzów na obiekt. Program rozrywkowy jest co roku bardzo szeroki: od największego letniego festiwalu filmowego VISA Kino Letnie Sopot-Zakopane, przez Sopot Molo Jazz Festiwal, pokazy teatralne Mololo przy fontannie, festiwal teatru i muzyki dla dzieci Baltic Souvenir, Cepeliadę, festiwal kulinarny Slowfest - Sopot od Kuchni do wyjątkowych imprez sportowych: Tyczki na Molo (także z nowym rekordem: 5.81m Pawła Wojciechowskiego) oraz widowiskowych zawodów żeglarskich, dla których molo jest naturalną widownią: Regat Reklamy i Sopot Match Race. Tradycyjnie, znalazło się miejsce dla promocji organizacji pozarządowych (Sopocki Festyn Integracyjny), a sezon turystyczny zakończyliśmy imprezami towarzyszącymi Europejskiemu Forum Nowych Idei.
  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem. Karolina Misztal


  Molo w Sopocie: plany na jesień  Jesienią Molo nie zapada w sen zimowy: 13 października rozpocznie się start Rajdu Kobiet oraz bieg w ramach Sopockiej Jesieni, a 10 listopada - Biegiem Niepodległości organizowanym przez MOSiR Sopot uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości.

  - A po 11 listopada rozpoczniemy się instalowanie sztucznego lodowiska na Skwerze Kuracyjnym - mówi M.Kulwas - i pod koniec miesiąca zaczynamy wypatrywać zimy...

  Do 26 kwietnia 2019 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny.

  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia na Pomorzu


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!