Molo w Sopocie już po sezonie. Wejście bezpłatne do 26...

  Molo w Sopocie już po sezonie. Wejście bezpłatne do 26 kwietnia przyszłego roku

  gp

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem.
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Ostatnia niedziela września zakończyliśmy sezon letni na Molo w Sopocie. Od tego czasu wejście na molo jest bezpłatne aż do 26 kwietnia przyszłego roku.
  O ponad 3 proc. więcej turystów - niż w najlepszym 2016 roku - odwiedziło w minionym sezonie letnim sopockie Molo.

  Molo w Sopocie: rekordowy sezon  - Tegoroczny sukces zawdzięczamy głównie upalnej pogodzie w kwietniu i maju, dzięki której zanotowaliśmy rekordową sprzedaż w tych miesiącach - mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot. - Niestety, słoneczne dni bardziej zachęcają do opalania na plaży niż spacerów po molo, więc frekwencja w czerwcu, lipcu i sierpniu była trochę gorsza niż rok temu.
  Wtedy jednak deszczowy wrzesień przekreślił szanse na pobicie rekordu z 2016 roku. W tym sezonie wrześniowa pogoda nas nie zawiodła i możemy cieszyć się z najlepszej frekwencji w historii obiektu od 1991 roku.
  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem. Karolina Misztal


  Na większą ilość sprzedanych biletów miały także wpływ dwa dodatkowe ' szybkie" kanały ich dystrybucji: "szybka kasa" tylko z obsługą płatności bezgotówkowych oraz "szybka bramka" umożliwiająca wejście za pomocą kart zbliżeniowych

  Molo w Sopocie: nie tylko do zwiedzania  Bardzo duża ilość osób odwiedzających Molo to także zasługa imprez, które w przeciągu całego sezonu letniego przyciągają widzów na obiekt. Program rozrywkowy jest co roku bardzo szeroki: od największego letniego festiwalu filmowego VISA Kino Letnie Sopot-Zakopane, przez Sopot Molo Jazz Festiwal, pokazy teatralne Mololo przy fontannie, festiwal teatru i muzyki dla dzieci Baltic Souvenir, Cepeliadę, festiwal kulinarny Slowfest - Sopot od Kuchni do wyjątkowych imprez sportowych: Tyczki na Molo (także z nowym rekordem: 5.81m Pawła Wojciechowskiego) oraz widowiskowych zawodów żeglarskich, dla których molo jest naturalną widownią: Regat Reklamy i Sopot Match Race. Tradycyjnie, znalazło się miejsce dla promocji organizacji pozarządowych (Sopocki Festyn Integracyjny), a sezon turystyczny zakończyliśmy imprezami towarzyszącymi Europejskiemu Forum Nowych Idei.
  Molo w Sopocie zakończyło sezon letni 2018 kolejnym rekordem. Karolina Misztal


  Molo w Sopocie: plany na jesień  Jesienią Molo nie zapada w sen zimowy: 13 października rozpocznie się start Rajdu Kobiet oraz bieg w ramach Sopockiej Jesieni, a 10 listopada - Biegiem Niepodległości organizowanym przez MOSiR Sopot uczci setną rocznicę odzyskania niepodległości.

  - A po 11 listopada rozpoczniemy się instalowanie sztucznego lodowiska na Skwerze Kuracyjnym - mówi M.Kulwas - i pod koniec miesiąca zaczynamy wypatrywać zimy...

  Do 26 kwietnia 2019 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny.

  Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia na Pomorzu


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!