MKTG SR - pasek na kartach artykułów

MMTS przegrał z Chrobrym

Rafał Cybulski
W ostatnim meczu rundy zasadniczej PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn dość nieoczekiwanie przegrał z Chrobrym Głogów 29:32 (20:14). Po meczu trener Zbigniew Markuszewski przeprosił za postawę swoich podopiecznych. Teraz kwidzynianie czekają na swego rywala w play-off. Jeśli we wtorek Azoty przegrają w Lubinie, to będzie nim... Chrobry.

Trener MMTS, który wrócił do pracy po przebytym zawale serca, zapowiedział, że choć wynik meczu z Chrobrym nie ma dla jego podopiecznych większego znaczenia, to jednak będą grać o zwycięstwo. Początek meczu zdawał się potwierdzać jego słowa. W 21 minucie MMTS wygrywał 14:9, a na minutę przed przerwą miał nawet 7 bramek przewagi i po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że może dojść do niespodzianki.

W drugiej połowie kibice oglądali zupełnie inny mecz. W 46 minucie tablica wyników wskazywała remis 23:23. Trener Zbigniew Markuszewski próbował zmieniać ustawienia, ale jego podopieczni nie radzili sobie z obroną Chrobrego. Dlatego w 49 minucie głogowianie po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

- Jedyne, co mogę zrobić, to przeprosić za postawę moich podopiecznych. Czeka nas męska rozmowa - zakończył trener Zbigniew Markuszewski.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 29:32 (20:14)

MMTS: Suchowicz - Orzechowski 6, Kostrzewa 5, Adamuszek 3, Krieger 3, Łangowski 3, Mroczkowski 2, Rombel 2, Rosiak 2, Seroka 2, Peret 1, Pacześny, Nogowski, Waszkiewicz

Chrobry: Stachera, Szczęsny - Ścigaj 8, Bednarek 5, Piętak 4, Płaczek 4, Wysokiński 4, Frąszczak 2, Łucak 1, Olęcki 1, Różański 1, Świtała 1, Misiaczyk 1, Mochocki