MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zremb Chojnice z 16-procentowym wzrostem przychodów w pierwszym kwartale. Producent kontenerów optymistycznie patrzy w przyszłość

OPRAC.:
Małgorzata Wojciechowska
Małgorzata Wojciechowska
źródło: strona internetowa ZREMB Chojnice
ZREMB Chojnice to notowany na giełdzie producent kontenerów specjalistycznych i konstrukcji stalowych. Firma w pierwszym kwartale 2024 roku może pochwalić się aż 16-procentowym wzrostem przychodów, które przekroczyły już 10 mln złotych. Spółka spodziewa się, że pozytywny trend się utrzyma. Widoczny jest bowiem wzrost zamówień - szczególnie produktów dedykowanych wojsku.

Chojnicki ZREMB to jeden z największych zakładów produkcyjnych w okolicy i prężnie działająca spółka akcyjna. Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się między innymi kontenery offshore, kontenery dla wojska, kontenery polowe i baskety narzędziowe. Wszystko to powstaje w parku produkcyjnym na terenie Chojnic.

W branży widoczny jest duży wzrost zapotrzebowania, z czego korzysta także firma Zremb. Spółka w I kwartale 2024 roku zanotowała duży, 16-procentowy wzrost przychodów - był to najlepszy I kwartał od 2019 roku. Równocześnie wzrosły dochody firmy - sam dochód netto wyniósł niecałe 1,1 mln złotych.

- Tak dynamiczna poprawa wyników jest zasługą przede wszystkim realizacji coraz większej ilości kontraktów dla sił zbrojnych, głównie na rynkach zagranicznych, ale też w kraju. Jednocześnie należy pamiętać, że zmagaliśmy się z trudnym otoczeniem – niekorzystnym kursem Euro do PLN (59 proc. przychodów Spółki pochodzi z eksportu), wysokimi cenami materiałów do produkcji i wzrostem presji na wynagrodzenia w związku z rosnąca płacą minimalną czy wysokimi cenami energii. Dlatego tym bardziej należy docenić nasze osiągnięcia za I kwartał br. - mówi Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes Zrembu Chojnice.

Świetne prognozy na przyszłość

Prezes spółki podkreśla, że to dopiero początek dobrej passy przedsiębiorstwa. Zremb Chojnice nie narzeka ani na brak zamówień, ani na ich rentowność.

- Z optymizmem patrzymy w przyszłość, posiadając dobrze wypełniony portfel zamówień– i co nie mniej ważne – z satysfakcjonującymi nas marżami. Oczekujemy, że obserwowany trend w naszych wynikach powinien się utrzymywać. Zremb ma ugruntowaną pozycję i duże doświadczenie w produkcji specjalistycznych kontenerów z przeznaczeniem dla sił zbrojnych, a sytuacja na rynku międzynarodowym oraz inwestycje rządów w tym zakresie są czynnikiem sprzyjającym naszej działalności oraz dobrze rokującym na przyszłość - komentuje Krzysztof Kosiorek-Sobolewski.

Firma od marca 2023 roku posiada koncesję na wytwarzanie wyrobów dla policji i wojska przyznaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Znacznie zwiększa to możliwości spółki. Coraz wyższe dochody przeznaczane są przede wszystkim na rozwój samego przedsiębiorstwa - inwestuje ono zarówno w ulepszanie swoich produktów, jak i w rozwój parku maszynowego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki