Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]

jgZaktualizowano 
fot. Andrzej Szkocki
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI]. Dziś (środa) pierwsza tura polskich sportowców wyleci do Londynu, gdzie w piątek na Stadionie Olimpijskim rozpoczną się mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Polskę reprezentować będzie 51 zawodników - o jeden więcej niż dwa lata temu w Pekinie.

SKŁAD POLSKI NA LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W LONDYNIE 2017
Do ostatniej chwili na zaproszenie od międzynarodowej federacji (IAAF) czekały sprinterki Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska oraz biegająca na 400 m ppł Emilia Ankiewicz. Wszystkie trzy panie nie wypełniły bowiem minimum na MŚ. Ostatecznie do Londynu pojadą dwie pierwsze, a nie będzie tam Ankiewicz. IAAF tłumaczy, że skompletowała już planowaną wcześniej liczbę uczestniczek.

MŚ w Londynie potrwają do 13 sierpnia.

SKŁAD POLSKI NA LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W LONDYNIE

KOBIETY
1. Ewa Swoboda, 100 m, AZS AWF Katowice, rekord życiowy - 11.12/ najlepszy wynik w tym sezonie - 11.29
2. Anna Kiełbasińska, 200 m, SKLA Sopot, 22.94/23.13
3. Iga Baumgart, 400 m, 4x400 m, BKS Bydgoszcz, 51.71/51.71
4. Martyna Dąbrowska, 400 m, 4x400 m, Bojary Białystok, 52.01/52.01
5. Małgorzata Hołub, 400 m, 4x400 m, KL Bałtyk Koszalin, 51.67/51.97
6. Justyna Święty, 400 m, 4x400 m, AZS AWF Katowice, 51.15/51.15
7. Angelika Cichocka, 800 m, 1:58.97/2:00.91, 1500 m, 4:01.61/4:01.61, SKLA Sopot
8. Joanna Jóźwik, 800 m, AZS AWF Warszawa, 1:57.37/2:00.77
9. Sofia Ennaoui, 1500 m, MKL Szczecin, 4:01.00/4:05.03
10. Joanna Linkiewicz, 400 m ppł., AZS AWF Wrocław, 55.25/55.42
11. Katarzyna Kowalska, maraton, LKS Vectra Włocławek, 2:29:41/2:30:24
12. Izabela Trzaskalska, maraton, AZS UMCS Lublin, 2:35:33
13. Kamila Lićwinko, skok wzwyż, KS Podlasie Białystok, 1.99/1.98
14. Anna Jagaciak-Michalska, trójskok, OŚ AZS Poznań, 14.33/14.29
15. Klaudia Kardasz, pchnięcie kulą, KS Podlasie Białystok, 17.88/17.88
16. Paulina Guba, pchnięcie kulą, OKS Start Otwock, 18.24/18.24
17. Joanna Fiodorow, rzut młotem, OŚ AZS Poznań, 74.39/73.82
18. Malwina Kopron, rzut młotem, AZS UMCS Lublin, 75.11/75.11
19. Anita Włodarczyk, rzut młotem, RKS Skra Warszawa, 82.98/80.79
20. Marcelina Witek, rzut oszczepem, KS Polanik Piotrków Trybunalski, 63.03/63.03
21. Aleksandra Gaworska, 4x400 m, AZS AWF Kraków
22. Patrycja Wyciszkiewicz, 4x400 m, OŚ AZS Poznań

MĘŻCZYŹNI
23. Rafał Omelko, 400 m, 45.14/45.23, 4x400 m, AZS AWF Wrocław
24. Adam Kszczot, 800 m, RKS Łódź, 1:43.30/1:45.45
25. Marcin Lewandowski, 800 m, 1:43.72/1:45.44, 1500 m, 3:34.04/3:34.04, CWZS Zawisza Bydgoszcz
26. Michał Rozmys, 800 m, 1:45.70/1:45.70, 1500 m, 3:36.37/3:36.37, UKS Barnim Goleniów
27. Damian Czykier, 110 m ppł., KS Podlasie Białystok, 13.28/13.28
28. Patryk Dobek, 400 m ppł., 48.40/49.15, 4x400 m, SKLA Sopot
29. Krystian Zalewski, 3000 m z przeszkodami, UKS Barnim Goleniów, 8:16.20/8:23.68
30. Sylwester Bednarek, skok wzwyż, RKS Łódź, 2.32/2.32
31. Piotr Lisek, skok o tyczce, OSOT Szczecin, 5.85/5.85
32. Paweł Wojciechowski, skok o tyczce, CWZS Zawisza Bydgoszcz, 5.93/5.93
33. Tomasz Jaszczuk, skok w dal, WLKS Nowe Iganie, 8.18/8.18
34. Konrad Bukowiecki, pchnięcie kulą, PKS Gwardia Szczytno, 21.59/21.59
35. Michał Haratyk, pchnięcie kulą, AZS AWF Kraków, 21.53/21.53
36. Jakub Szyszkowski, pchnięcie kulą, WKS Śląsk Wrocław, 20.92/20.92
37. Piotr Małachowski, rzut dyskiem, WKS Śląsk Wrocław, 71.84/65.60
38. Robert Urbanek, rzut dyskiem, MKS Aleksandrów Łódzki, 66.93/66.73
39. Paweł Fajdek, rzut młotem, KS Agros Zamość, 83.98/83.44
40. Wojciech Nowicki, rzut młotem, KS Podlasie Białystok, 80.47/80.47
41. Marcin Krukowski, rzut oszczepem, KS Warszawianka Warszawa, 88.09/88.09
42. Artur Brzozowski, chód na 20 km, AZS AWF Katowice, 1:21:16/1:21:16
43. Damian Błocki, chód na 20 km, MKL Szczecin, 1:21:52/1:21:52
44. Jakub Jelonek, chód na 20 km, AZS AWF Kraków, 1:21:05/1:22:15
45. Rafał Augustyn, chód na 50 km, LKS Stal Mielec, 3:43:22/3:44:42
46. Adrian Błocki, chód na 50 km, AZS AWF Katowice, 3:47:16/3:48:39
47. Rafał Fedaczyński, chód na 50 km, AZS UMCS Lublin, 3:46:05/3:48:56
48. Kajetan Duszyński, 4x400 m, AZS Łódź
49. Dariusz Kowaluk, 4x400 m, AZS AWF Warszawa
50. Łukasz Krawczuk, 4x400 m, WKS Śląsk Wrocław
51. Tymoteusz Zimny, 4x400 m, Baszta Szamotuły

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Materiał oryginalny: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce - Londyn 2017 [REPREZENTACJA POLSKI] - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie