Mieszkańcy pożegnali niezwykłego człowieka

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Jan Narloch był lubiany i szanowany. - Zawsze zauważał problemy innych i starał się je rozwiązywać - wspominają mieszkańcy gm. Karsin.

Odszedł wielki człowiek, społecznik, pasjonat. Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy, a także liczne delegacje pożegnały Jana Narlocha z Osowa, długoletniego działacza społecznego, nauczyciela, radnego, przewodniczącego Rady Gminy w Karsinie, a także honorowego obywatela tej gminy. Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele w Osowie. Jan Narloch został pochowany na tamtejszym cmentarzu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło około 700 osób.

- To był człowiek niezwykle spokojny, tolerancyjny, zawsze zauważał problemy innych i starał się je rozwiązywać - wspomina Krzysztof Datta, komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie. - Pan Jan zawsze dążył do zgody, łagodził konflikty. Działając w radzie starał się, aby znaleźć kompromis. Zawsze myślał o swoich mieszkańcach i ich interesie.

Wielką pasją Jana Narlocha była Ochotnicza Straż Pożarna, w której działał od 1968 r. Od 1986 r. pełnił funkcję prezesa OSP Osowo, którą przejął od prezesa Stefana Narlocha, z którym w 1975 r. organizowali orkiestrę dętą. W roku 2003 także jego staraniem utworzono młodzieżową orkiestrę dętą, która działa do dziś.

- OSP odczuje niepowetowaną stratę, a następcy trudno będzie dorównać autorytetowi, którym cieszył się pan Jan Narloch - dodaje komendant gminny OSP Karsin. - Odszedł człowiek czynu, który nie szukał poklasku, a wręcz tego nie lubił. Niósł pomoc i zawsze był oddany sprawie. Żegnali go przedstawiciele różnych opcji, bez względu na to, jakie mieli poglądy, ponieważ był to człowiek lubiany i szanowany, który z każdym potrafił znaleźć wspólny język.

Jan Narloch urodził się 26 kwietnia 1946 r. w Osowie. Przyczynił się w znaczący sposób do poprawy poziomu życia wielu mieszkańców.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie