Michelsen wygrywa Puchar Nice 1. ligi żużlowej. Zawodnicy Wybrzeża najlepsi w lidze

Karol Merk
Michelsen jest 6. zawodnikiem ligi. Duńczyk co bieg zdobywa średnio 2, 238 punktu Przemyslaw Swiderski
Duńska część Wybrzeża pokazała w niedzielę, że jest czołówką Nice 1. ligi żużlowej.

W niedzielnych zawodach Pucharu Nice 1. ligi żużlowej ścigało się, aż pięciu zawodników Wybrzeża. Wśród 15 najlepszych zawodników 1. ligi znalazło się trzech Duńczyków - Mikkel Michelsen, Anders Thomsen, Mikkel Bech, a dziką kartę od organizatora dostał Karol Żupiński. Do Gdańska nie zdążył dolecieć na czas za to Craig Cook. Anglik przyleciał do Warszawy i ze stolicy miał lecieć do Gdańska. Niestety pasażerów było tak mało, że lot został odwołany, a Cook nie zdążył dotrzeć do Trójmiasta na czas. Za Anglika w zawodach ścigał się rezerwowy Dominik Kossakowski, kolejny junior Wybrzeża.

W Pucharze Nice 1. ligi żużlowej najlepiej z gdańszczan radził sobie Mikkel Michelsen. Chociaż Duńczyk wygrał jedynie 2 z 5 biegów, to uzbierał 12 punktów i wywalczył bezpośredni awans do finału z drugiego miejsca. Do półfinału zakwalifikował się także Anders Thomsen, który wyjeździł 11 punktów. Thomsen aż 3 razy wygrał bieg, ale w pierwszym wyścigu Duńczyk dał się minąć na torze rywalom i spadł z drugiego na ostatnie miejsce. Do półfinału nie zakwalifikował się za to Mikkel Bech, który, chociaż miał tyle samo punktów i wygranych co Troy Batchelor, to przegrał bezpośrednie starcie z Australijczykiem. Anders Thomsen z półfinału wyszedł z pierwszej pozycji i było już wiadome, że jednym z trzech najlepszych zawodników ligi, będzie żużlowiec gdańskiego Wybrzeża.

W decydującym biegu Michelsen wyszedł spod taśmy na 2., a Thomsen na 4. pozycji. Michelsen szybko minął Roberta Lamberta. Thomsen za to cały wyścig napędzał się po zewnętrznej i w końcu minął najpierw Batchelora, a później Lamberta. Ostatecznie Mikkel Michelsen dojechał na pierwszej, a Anders Thomsen na drugiej pozycji.