Michalczewski wygrał kolejną rundę sporu o prawa do "Tigera"

  Michalczewski wygrał kolejną rundę sporu o prawa do "Tigera"

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Fundacja Dariusza Michalczewskiego Równe Szanse wygrała kolejną rundę sporu z firmą FoodCare o prawa do produkcji napojów energetycznych pod marką Tiger.
  Dariusz "Tiger" Michalczewski uważa, że FoodCare nie ma prawa do produkcji napoju sygnowanego jego nazwiskiem

  Dariusz "Tiger" Michalczewski uważa, że FoodCare nie ma prawa do produkcji napoju sygnowanego jego nazwiskiem ©Tomasz Bołt

  W grudniu ub. roku Sąd Okręgowy w Gdańsku, rozpatrujący sprawę dotyczącą zabezpieczenia powództwa Fundacji Równe Szanse, zakazał firmie FoodCare produkcji i wprowadzania do obrotu napojów z oznaczeniem Tiger.

  Tiger walczy z FoodCare o prawa do napoju energetycznego

  Po złożeniu zażalenia przez FoodCare sprawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny, który ostatecznie oddalił zażalenie firmy FoodCare.

  - To bardzo ważna decyzja, ponieważ potwierdza jednomyślność sądów w tej sprawie. Kolejny Sąd Apelacyjny uznał nasze argumenty i wydał prawomocne postanowienie na naszą korzyść - mówi Dariusz "Tiger" Michalczewski.

  Od tej decyzji nie przysługuje spółce FoodCare już żaden środek odwoławczy. Zakaz ten oznacza, że wszystkie napoje energetyczne FoodCare, zawierające oznaczenie Tiger, mogą być zabezpieczone w fabryce lub magazynach producenta.

  Dwie firmy produkują napój Tiger

  Firma FoodCare za przegraną się nie uważa.
  - W postępowaniu zabezpieczającym sąd orzeka jedynie o tym, czy roszczenie jest uprawdopodobnione, a nie o racji którejś ze stron - czytamy w oświadczeniu FoodCare. - Zakaz jest ustanowiony wyłącznie na czas trwania procesu i nie przesądza o ostatecznym stanowisku sądu.

  Na początku listopada 2010 r. Fundacja Równe Szanse podpisała z firmą Maspex umowę o wyłączną licencję na korzystanie ze znaku Tiger. FoodCare, z którą Michalczewski zerwał umowę, stoi na stanowisku, że ona ma wyłączność na produkcję Tigera.

  Nie wiadomo kto ma prawo do nazwy "Tiger"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na tym zdjęciu

  Dak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

  to jakiś menel ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdanski tyger

  wyb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 13

  Panie Darku nigdy nie zapomne grania Naszego Hymnu Narodowego jak na ziemi Niemieckiej Panu grali w czasie walki mistrzowskiej - Szacunek. Mimo piniedzy, ktore nigdy Pana od Gdanska nie oddzielily...rozwiń całość

  Panie Darku nigdy nie zapomne grania Naszego Hymnu Narodowego jak na ziemi Niemieckiej Panu grali w czasie walki mistrzowskiej - Szacunek. Mimo piniedzy, ktore nigdy Pana od Gdanska nie oddzielily a wrecz przeciwnie, byles i jestes Pan Gd z duzym GD i wartym co najmniej 2 krotnego tyt. honorowego tygera Gdanska i piknego krzesla.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo