Liga Mistrzyń: Atom Trefl Sopot ratuje honor Polski! [ZDJĘCIA]

Rafał Rusiecki
Chociaż aż trzy zespoły znad Wisły rozpoczęły rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzyń sezonu 2012/2013, to tylko jeden z nich będzie reprezentował Polskę w I rundzie fazy play-off. Wydawało się, że dużo mocniejsze drużyny z Muszyny i Dąbrowy Górniczej mają większe szanse. Tymczasem honor uratowały siatkarki Atomu Trefla Sopot.

Na kłopoty Rachel Rourke. Australijska atakująca po raz kolejny dała próbkę swoich wielkich umiejętności. Atakowała, blokowała (akurat z różnym skutkiem), ale przede wszystkim piekielnie mocno serwowała. Włoszki co chwila miały więc spore problemy, kiedy do piłki szybowała Rourke. To dzięki Australijce udało się atomówkom wygrać inauguracyjną partię konfrontacji z włoskim Asystelem/Carnaghi. Rachel w połowie seta zdobyła lub dzięki bardzo mocnym zagrywkom pomogła koleżankom w zdobyciu sześciu punktów z rzędu. Ze stanu 14:15 "wyprowadziła" sopocianki na 20:15. Sama w tej odsłonie zapisała na swoje konto aż 12 punktów!

W drugiej partii gwiazda Atomu Trefla nieco zeszła na drugi plan, chociaż i tak dopisała do swojego konta kolejne 9 "oczek". Sopocianki zaczęły wykorzystywać swój blok, ale także przykładać się do zagrywek. Co prawda Włoszki mniej więcej do połowy tej części spisywały się znacznie lepiej, ale później zaczęły się gubić. A w tym zamieszaniu uciekł im nawet pomysł na nawiązanie skutecznej walki z gospodyniami.

Kiedy w trzecim secie sopocianki wyszły na prowadzenie 11:4, już chyba nikt nie wątpił w to, że może im się przydarzyć coś złego. A nasze siatkarki sukcesywnie powiększały przewagę, zaczęły grać jak natchnione. Praktycznie wszystko im się udawało. Niech świadczy o tym fakt, że wygrały tę partię do 15!

I awans stał się faktem. Mistrzynie Polski wystąpią w fazie play-off Ligi Mistrzyń po wygraniu... trzech z sześciu spotkań.
Poza zasięgiem w grupie B była oczywiście Rabita Baku. Zbyt słaba na ten poziom europejskiej rywalizacji była natomiast drużyna Agelu Prostejow. Atomówki są w najlepszej "12" Starego Kontynentu, a rywalki w następnej rundzie poznają podczas czwartkowego losowania.

Atom Trefl Sopot - Asystel/Carnaghi Villa Cortese 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)