Letnica coraz częściej wybieranym miejscem do życia. Robyg: Budujemy nie tylko domy i mieszkania. Inwestujemy w infrastrukturę i rekreację

Materiał powstał we współpracy z Robyg
Udostępnij:
Kiedy przed ponad 10 laty opracowywano projekty rewitalizacji Letnicy - policzono jej mieszkańców: w całej dzielnicy było zameldowanych ok. 1,4 tys osób - mniej, niż w największym gdańskim falowcu. Budowa nowego stadionu na EURO 2012 odmieniła jej los.

Warto wspomnieć słowa zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.

- Letnicę wybraliśmy na miejsce pod budowę stadionu, bo to był jedyny tak rozległy teren w mieście, dostępny od zaraz. To, co się dzisiaj tu dzieje w ostatnich latach, to konsekwencja tamtych decyzji i zdyskontowanie nakładów, poniesionych na rewitalizację dzielnicy. To wymarzony teren do budowania: tutaj nie ma ograniczeń dotyczących wysokości zabudowy, nie ma nadzoru konserwatorskiego, za to w niewielkiej odległości są najatrakcyjniejsze tereny turystyczne. To przesłanki, by Gdańsk rozwijał się do wewnątrz. Dzięki wybudowaniu tunelu pod Martwą Wisłą okolica została doskonale skomunikowana z najważniejszymi punktami miasta. Dzielnica ma przed sobą ogromną przyszłość, wkrótce mogą tu powstać jeszcze centrum rozrywki i nowoczesne oceanarium. Trzymam kciuki za Nową Letnicę! - powiedział prezydent w czerwcu 2017 roku i dodał, że za kilka lat będzie w niej mieszkać 10 tys. osób. Nie pomylił się!

Ogromnym atutem Letnicy okazała się dostępność terenów pod zabudowę, perspektywy rozwoju wokół nowego stadionu strefy rozrywkowo-rekreacyjnej, ale również - dotychczas niezauważana - bliskość morza. Dzięki linii tramwajowej na plaże w Brzeźnie można dotrzeć w kilka minut. Dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej przed i po EURO 2012 dzielnica ma również znakomite połączenia komunikacyjne z centrum miasta i z innymi dzielnicami.

Letnica coraz częściej wybieranym miejscem do życia. Robyg: Budujemy nie tylko domy i mieszkania. Inwestujemy w infrastrukturę i rekreację
materiały Robyg

Robyg pierwszy w Letnicy

Jako pierwsza postawiła na te atuty Grupa Deweloperska ROBYG, od ponad 10 lat inwestująca w Gdańsku. W 2016 roku deweloper kupił działkę po dawnej bazie taksówkowej (w kwartale ulic Starowiejska – Sucha), w czerwcu 2017 roku wmurowano kamień węgielny pod pierwsze budynki Nowej Letnicy.

- Naszym inwestycjom przyświeca hasło „dajemy więcej” i Nowa Letnica będzie tego najlepszym przykładem – powiedział na tej uroczystości Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej firmy ROBYG. - Chcielibyśmy, aby nasi mieszkańcy otrzymali nie tylko komfortowe mieszkanie, ale także drogi, place zabaw i tereny zielone. Czy te obietnice uda się spełnić?

Optymistyczne prognozy potwierdziły się bardzo szybko. Już w 2017 roku nowa inwestycja okazała się rynkowym hitem i sprzedano dwa razy więcej mieszkań, niż to było w planach. W grudniu 2018 roku oddano do użytku pierwsze lokale.

A oto bilans na dzisiaj: 566 mieszkań już przekazano nabywcom, do końca roku klucze od własnych M odbierze jeszcze 170 osób. W budowie jest aktualnie 1029 lokali. W ciągu ostatnich 3 lat liczba mieszkańców dzielnicy za sprawą tego jednego osiedla już niemal podwoiła się. Docelowo Nowa Letnica ma liczyć ok. 2,4 tys. mieszkań.

Robyg – zgodnie ze swoją dewizą - buduje nie tylko domy i mieszkania. Zaczynają już działać pierwsze placówki handlowe i usługowe, znajdujące się w parterach budynków, na czym korzystają nie tylko mieszkańcy nowego osiedla, ale i całej dzielnicy. Zrealizowano również pierwsze inwestycje drogowe: to budowa ul. Starowiejskiej, z pełną infrastrukturą wraz z wymianą nawierzchni na piękną stylową kostkę kamienną oraz budowa wygodnej ścieżki rowerowej wraz z ciągiem spacerowym. To nie koniec.

Letnica coraz częściej wybieranym miejscem do życia. Robyg: Budujemy nie tylko domy i mieszkania. Inwestujemy w infrastrukturę i rekreację
materiały Robyg

W ramach porozumienia z Miastem Gdańsk firma ROBYG planuje budowę ul. Nowej Muzycznej od węzła Uczniowska do skrzyżowania z ul. Starowiejską, a także budowę ul. Suchej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną oraz przystanku autobusowego. Kolejna planowana inwestycja infrastrukturalna to budowa przedszkola. Jak wykazują statystyki dewelopera mieszkaniami w Nowej Letnicy zainteresowani są głównie młodzi gdańszczanie, dla których zapewnienie opieki dzieciom to jeden z priorytetów przy wyborze.

Rekreacja i tereny zielone

Ponieważ krajobraz dzielnicy oddaje jest dotychczasowy - przemysłowy – charakter, duże znaczenie będą miały również inwestycje w tereny zielone. Wielkomiejską zabudowę Nowej Letnicy zrównoważą zorganizowane tereny rekreacyjne - z oczkami wodnymi, ścieżkami rowerowymi, placami zabaw, które zajmą w sumie aż 3 hektary.

Letnica coraz częściej wybieranym miejscem do życia. Robyg: Budujemy nie tylko domy i mieszkania. Inwestujemy w infrastrukturę i rekreację
materiały Robyg

- Wszystko to w połączeniu z doskonałą komunikacją czyni z Nowej Letnicy inwestycję wyjątkową. Dziś, dzięki otwartemu tunelowi pod Martwą Wisłą dojazd samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie 13 minut. Jeszcze szybciej rowerem można dojechać na pobliską plażę w Brzeźnie, a ogrom atrakcji będzie czekał na mieszkańców także na samym osiedlu w postaci placów zabaw, strefy fitness czy wielofunkcyjnego boiska. Nowa Letnica to idealne miejsce dla ludzi, którzy cenią sobie bliskość morza i centrum, a jednocześnie szukają mieszkań za rozsądną cenę – wylicza Anna Wojciechowska, dyrektor marketingu i sprzedaży w gdańskim oddziale Robyg.

Letnica dobrym miejscem do zamieszkania

Mieszkania w Nowej Letnicy są wykończone w wysokim standardzie, m.in. wyposażone w rolety przeciwsłoneczne (na parterach), przestronne balkony, wysokie okna, drzwi antywłamaniowe i funkcjonalny system ROBYG Smart, nie bez powodu więc cieszą się ogromną popularnością,

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie