Legendarny gdyński Maxim za tydzień idzie pod młotek

  Legendarny gdyński Maxim za tydzień idzie pod młotek

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Już tylko kilka dni pozostało do rozstrzygnięcia najbardziej elektryzującego przetargu, rozpisanego przez gdyński Urząd Miasta w ostatnich latach. W przyszły wtorek pod młotek idzie nieruchomość przy wylocie ul. Orłowskiej w stronę mola, gdzie dawniej funkcjonował lokal rozrywkowy Maxim, jedno z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc czasów PRL.
  Cena niezwykle atrakcyjnie położonej, w pełni uzbrojonej działki o powierzchni ponad 8,2 tys. m kw., jest także elektryzująca. Władze Gdyni spodziewają się uzyskać za tę nieruchomość co najmniej 35 mln zł, co będzie absolutnym miejskim rekordem.

  Do wtorku chętni do zmierzenia się w przetargu mieli czas na wpłacanie wadium. Sama kwota, umożliwiająca przystąpienie do licytacji, wyniosła zawrotną kwotę 3,5 mln zł. Informacja o tym, kto i czy w ogóle wpłacił takie pieniądze na konto miasta, była jednak we wtorek jedną z najpilniej strzeżonych urzędowych tajemnic.

  - Oferenci mają czas na wpłacenie wadium do północy, ale pieniądze spływać mogą na konto jeszcze przez kolejne dwa dni - mówił wczoraj Bogusław Stasiak, wiceprezydent Gdyni. - Dlatego nie ma najmniejszej możliwości, aby teraz ustalić precyzyjną liczbę firm zainteresowanych nabyciem działki.

  Urzędnicy dodają, że ujawnienie jakichkolwiek informacji o przetargu, zanim upłynął ostateczny termin wpłacenia wadium, mógłby wpłynąć potem na jego losy i stać się przyczyną np. protestów kierowanych do sądu. Tymczasem w przypadku tak cennej nieruchomości, jak działka po Maximie, miasto nie chce zaniedbać żadnych szczegółów, aby umożliwić przyszłemu nabywcy jak najszybsze przystąpienie do zaplanowanej inwestycji.

  - Gdybym zdradził jakąkolwiek informację na temat wpłacenia lub niewpłacenia wadium, złamałbym prawo - ucina krótko dyskusję Tomasz Banel, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo