Lechia Gdańsk zremisowała w sparingu z Olimpią Grudziądz [ZDJĘCIA]

pk
Przemyslaw Swiderski
Piłkarze Lechii Gdańsk dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu kontrolnym z Olimpią Grudziądz, ale przeciwnik za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Tym samym biało-zieloni zremisowali na stadionie przy ul. Traugutta z pierwszoligowcem 2:2.

Piłkarze Lechii Gdańsk mają już za sobą czwarty mecz kontrolny, ale pierwszy rozegrany w Polsce. Wcześniej biało-zieloni sparowali podczas zgrupowania w Turcji. Niewiele lepiej poszło im przed własną publicznością.

Na stadionie przy ul. Traugutta gdańszczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw do siatki rywali trafił Grzegorz Kuświk, ale szybko odpowiedzieli przyjezdni. Nie trzeba było jednak długo czekać, żeby nasz zespół ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Sebastian Mila.

Niestety, Lechia nie poszła już za ciosem. W drugiej połowie podopieczni Piotra Nowaka spisali się znacznie gorzej i nie stwarzali już takiego zagrożenia w polu karnym pierwszoligowca. Na Olimpia zdołała doprowadzić do wyrównania, bo w 71 minucie wyrównującym trafieniem popisał się Nildo.

W sobotę o godz. 16 biało-zieloni zmierzą się w sparingu z Zawiszą Bydgoszcz.

Lechia Gdańsk - Olimpia Grudziądz 2:2 (2:1)

Bramki: Grzegorz Kuświk (21), Sebastian Mila (25) - Marcin Kaczmarek (22), Nildo (71)

Lechia (I połowa): Budziłek - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Peszko, Łukasik, Krasić, Mila, Mak - Buksa, Kuświk

Lechia (II połowa): Milinković-Savić - Gerson, Wojtkowiak, Chrzanowski - Stolarski, Kovacević, Chrapek, Letniowski, Marković - Haraslin, Żebrakowski

Olimpia: Fabiniak - Bielawski (56 Ciechanowski), Remisz, Piter-Bućko (46 Malec), Szarpak - Kaczmarek, Kłus (81 Kasperkiewicz), Smoliński (46 Wolski), Darmochwał (64 Skórecki), Banasiak (46 Żigon) - Babul (46 Nildo)