Lechia Gdańsk - Żalgiris Wilno: Skrót meczu. Zobacz bramkę Wojtkowiaka [WIDEO]

Piłkarze Lechii zremisowali w czwartek na Stadionie Energa Gdańsk z mistrzem Litwy Żalgirisem Wilno 1:1. Bramkę dla biało-zielonych zdobył Grzegorz Wojtkowiak. Zobacz trafienie obrońcy Lechii!
Lechia Gdańsk na remis z mistrzem Litwy. Eksperymenty trenera Thomasa von Heesena

Lechia już od 21. minuty spotkania musiała gonić wynik. Dopaść rywala biało-zielonym udało się dopiero w 69. minucie meczu. Wówczas dośrodkowanie z rzutu wolnego skrzętnie wykorzystał Grzegorz Wojtkowiak, który strzałem głową pokonał golkipera rywali.

- To moja kolejna bramka w sparingu, co cieszy, ale nie kryję, że z utęsknieniem czekam na gola w lidze - przyznał otwarcie po sparingu dla oficjalnej strony klubowej Lechii Gdańsk, Grzegorz Wojtkowiak.

Piłkarze Lechii mieli więcej okazji do strzelenia bramki, ale nie potrafili ich wykorzystać. Równie dobrze mogli jednak też to starcie przegrać, więc wynik wydaje się być sprawiedliwy.

Teraz gdańszczanie rozpoczynają już przygotowania do kolejnego meczu ligowego. W poniedziałek, 23 listopada zmierzą się na wyjeździe z Cracovią (początek meczu o godz. 18). Na pewno Lechia będzie musiała odbudować w tym spotkaniu morale po dwóch porażkach z rzędu.

- Tylko dobre wyniki i zwycięstwa w drużynie budują morale. Ale w naszym zespole są też zawodnicy, którzy "trzymają" szatnię - powiedział Wojtkowiak.