Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:1 (1:1)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Legią Warszawa 2:1 (1:1). Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Surma - Pietrowski, Traore (78 Bajić), Nowak - Lukjanovs, Dawidowski (50 Buval). Legia: Skaba - Rzeźniczak (46 Kneżević), Choto, Komorowski, Wawrzyniak - Cabral (82 Ogbuke), Borysiuk - Manu, Kucharczyk, Rybus (59 Radović) - Hubnik.

1 minuta - sędzia Hubert Siejewicz z Białegostoku rozpoczął mecz w Gdańsku. Kibice skandowali "Kafarski. Co? 4:0"

3 min. - efektowna flaga kibiców Lechii w trzech częściach - "Jak potęga hetmańska Lechia ze Lwowa do Gdańska"

7 min. - akcja prawą strona Manu, dośrodkowanie w pole karne, gdzie z pierwszej piłki strzelał Rybus, a Bąk wstawił nogę i zmylił Kapsę, który już chciał złapać futbolówkę. Bąk strzelił samobója w środowym meczu pucharowym w Warszawie i dziś znowu trafił do własnej bramki. Lechia - Legia 0:1!

14 min. - kolejne fatalne zagranie Bąka, ale tym razem skończyło się na rogu dla Legii

19 min. - fatalny mecz Bąka, który skiksował, ale próbujący interweniować Kapsa był faulowany. Lechia znowu bez argumentów w ofensywie, a Dawidowski co rusz łapany na spalonym

23 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego Hajrapetjana, a Traore głową skierował piłkę do siatki. Lechia - Legia 1:1!!!! Biało-zieloni mogli cieszyć się ze strzelonego gola po 480 minutach!

24 min. - żółta kartka dla Hubnika za faul na Surmie

27 min. - przejęcie piłki przez Pietrowskiego, ale jego dośrodkowanie nie dotarło ani do do Dawidowskiego, ani do Traore

30 min. - Lechia przejęła inicjatywę i stara się zagrozić bramce rywali

34 min. - dośrodkowanie Manu, a po strzale głową Hubnika piłka przeleciała tuż nad poprzeczką

40 min. - Komorowski faulował Kapsę w walce o piłkę

41 min. - groźna akcja Legii. Strzelał Manu i piłka o centymetry minęła słupek gdańskiej bramki

45 min.- sędzia doliczył trzy minuty do czasu gry

45+1 min. - żółta kartka dla Rybusa za zagranie piłki ręką

45+2 min. - żółta kartka dla Surmy

45+3 min. - koniec pierwszej połowy. Lechia - Legia 1:1

46 min. - początek drugiej połowy spotkania

46 min. - zmiana w Legii: za Rzeźniczaka wszedł Kneżević

47 min. - dobra akcja Dawidowskiego, zagranie w pole karne, piłkę sprytnie przepuścił Traore do Nowaka, ale wmieszali się w to obrońcy Legii i wybili piłkę

49 min. - kontuzja barku Dawidowskiego

50 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Buval

50 min. - strzał Traore z rzutu wolnego, ale piłkę odbił Skaba

53 min. - kapitalny strzał "nożycami" Traore i świetna interwencja Skaby

56 min. - seria dośrodkowań w pole karne, ale ostatecznie piłka w rękach Skaby

58 min. - po dośrodkowaniu z rogu Hajrapetjana niepewna interwencja Skaby, bez konsekwencji

58 min. - znakomita akcja Buvala z Traore, ale ten drugi w ostatniej chwili uprzedzony przez Skabę

59 min. - wreszcie akcja Lechii w swoim stylu, przy grze z pierwszej piłki. Dograł piłkę w pole karne rozgrywający bardzo dobry mecz Pietrowski, a futbolówkę pewnym strzałem do siatki posłał Lukjanovs! Lechia - Legia 2:1!!!!

59 min. - zmiana w Legii: za Rybusa wszedł Radoviś

64 min. - żółta kartka dla Borysiuka za faul na Pietrowskim

66 min. - bardzo dobre dośrodkowanie Traore, a Lukjanovs na piątym metrze minął się z piłką

67 min. - groźna akcja Legii, ale Kapsa obronił strzał Kneżevicia

70 min. - po błędzie Vućki przed szansą stanęła Legia, ale Kapsa wygrał pojedynek z Hubnikiem

71 min. - w odpowiedzi tuż obok słupka strzelił z pola karnego Buval

73 min. - żółta kartka dla Pietrowskiego

74 min. - bardzo ładna wrzuta piłki Traore w pole karne, ale Buval strzelił wprost w Skabę

78 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Bajić

82 min. - zmiana w Legii: za Cabrala wszedł Ogbuke

90 min. - Lechia broni korzystnego wyniku

90+3 min. - koniec meczu! Lechia wygrała z Legią 2:1!!!!!