Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci "Nauczyciel i Szkoła na 6-tkę" nagrodzeni. Fundacja "Pana Władka" w redakcji "Dziennika Bałtyckiego"

Natalia Grzybowska
Fundacja pana Władka Ornowskiego ufundowała nagrody specjalne dla „Nauczycieli i Szkoły na 6-tkę”, przyznawane za działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci.

Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek" założona została w 1995 roku przez Marię i Władysława Ornowskich. Od przeszło 20 lat pomaga dzieciom z rodzin o niskim standardzie życiowym.

Pomoc, na którą mogą liczyć podopieczni fundacji, jest okazywana w przeróżny sposób. Począwszy od urządzania zbiórek odzieży, sprzętu gospodarstwa domowego, poprzez organizowanie różnych form wypoczynku letniego, zimowego itp.

W minioną środę założyciel fundacji "Pan Władek" w redakcji "Dziennika Bałtyckiego" przyznał nagrody specjalne "Nauczyciel i Szkoła na 6-tkę".

Laureaci "Nauczyciel i Szkoła na 6-tkę" nagrodzeni. Fundacja...

Nagrodę „Szkoła na 6-tkę” otrzymała Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej, w Trąbkach Wielkich.

„Nauczycielkami na 6-tkę” zostały: Jolanta Szmurło i Irena Drożyńska. Laureatkom nagrody wręczył Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego".

Gratuluję inicjatywy Władkowi, bo robi rzeczy naprawdę niesamowite – mówił Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "DB". – A są one szczególnie ważne w okresie świąt Bożego Narodzenia, bo w tym ferworze przygotowań trzeba pochylić się nad drugim człowiekiem i znaleźć też czas dla rodziny.

- Paniom nagrodzonym bardzo serdecznie gratuluję, bo myślę, że to jest docenienie waszego zaangażowania, nie tylko w roli opiekuna, ale też lidera i przyjaciela dzieci. W przyszłym roku zrobimy to jeszcze bardziej uroczyście, żeby wręczenie nagrody odbyło się na naszej gali wieńczącej plebiscyt „Nauczyciel i szkoła na Medal” - obiecał red.naczelny.

Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Najlepsi nauczyciele Pomorza nagrodzeni [zdjęcia, wideo]

- W tej szkole pracuję już piąty rok. Współpracę z "Panem Władkiem" nawiązałam na samym początku. Mieszkamy na terenie o dużym zróżnicowaniu społecznym, a wsparcie fundacji p. Władka sprawia, że każdy potrzebujący uczeń może skorzystać z wsparcia - mówiła Ewa Tuz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich im. Kunegundy Pawłowskiej.

"Pan Władek" funduje obiady dla uczniów, którzy nie są objęci opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznego. A jest to spora grupa. Wspólnie organizujemy wypoczynek letni dla naszej młodzieży, ale także tej z gminy Przywidz i Cedry Wielkie. Urządzamy również wielki festyn rodzinny, na który średnio przybywa ok. tysiąca osób.

Jedną z naszych większych gminnych imprez są Mikołajki, gdzie dzieciaki otrzymują bogate paczki - kontynuuje p. dyrektor. - Nie ulega wątpliwości, że nasza szkoła nie funkcjonowałaby tak sprawnie, gdyby nie współpraca z fundacją. Wspaniałą inicjatywą był niedawny wyjazd naszej młodzieży na wycieczkę do Warszawy. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice byli zachwyceni organizacją i tym, co mogły zobaczyć. Wyjazd z "Panem Władkiem" to często jedyne wyjazdy, w jakich nasi uczniowie mogą uczestniczyć.

– Państwa Ornowskich poznałam kilkanaście lat temu, najpierw nieśmiało obserwowałam to, co robią, potem kiedy poznaliśmy się bliżej okazało się, że to są wielkie inicjatywy. Ostatnio, pomagałam przy organizacji Szlachetnej Paczki i okazało się, że rodzina, której pomagamy nie ma wody ani sanitariatu - mówi Jolanta Szmurło, jedna z laureatek. - Do pomocy włączyły się wszystkie szkoły w Bytowie i wodociągi. Z jakim skutkiem? Jest szansa, że tę wodę doprowadzą. Myślę, że jak pracuje się razem to można bardzo wiele zdziałać. Trzeba uczyć młodzież tego pomagania.

Panu Władkowi się nie odmawia. Dzięki temu rośnie łańcuch ludzi dobrej woli - dodaje Irena Drożyńska. - Ta działalność przynosi wiele dobrego, a zarazem wewnętrznie ubogaca. I zgadzam się z tym co mówi pan Władek – dobro wraca!

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki