Łabędzi śpiew Słowika?

  Łabędzi śpiew Słowika?

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kozacy Rusłany i dreszcze Krzywego. Kontrowersje wokół nóg Natalii Lesz i wołanie fanek o... Pokorę. Zamiast Dody - Sabrina. Sopot Festival już za nami. Odchudzony i po lekkim liftingu, ale w niezłej formie. Za to z niepewną przyszłością.
  Bursztynowy Słowik znowu poszedł w obce ręce. Cóż, co roku w Polsce nie rodzi się Feel. Nam w kraju na osłodę pozostał Słowik Publiczności dla grupy Pectus. W Operze Leśnej, już po koncercie żartowano, że to słowik patriotyczny.

  Zarówno na widowni, jak i przed telewizorami nie brakowało przecież fanów głosujących na słodkich chłopców z zagranicy, startujących w konkursie. Po jednym sektorze zajmowały wielbicielki urody Matta Pokory z Francji oraz Danny'ego i Mansa Zelmerlowa ze Szwecji. Nawzajem się przekrzykując.

  Zwłaszcza młody, przystojny Francuz wywoływał lekką histerię. Co chwilę dziewczyny z piskiem skandowały: Po-ko-ra. Niezorientowani mogli na początku myśleć, że to jakaś aluzja do polskich artystów.


  Tym razem spekulacje kuluarowe na temat polskich półfinalistów spełzły na niczym. Dla jednych niekwestionowanym zwycięzcą była Formacja Nieżywych Schabuff, która przezwyciężyła stan własnego niebytu i po paru latach wróciła z przebojem "Ławeczka". Ktoś powiedział nawet wesoło - oni już odsiedzieli swoje. Teraz mogą wracać, żeby wygrać.

  Sporo szans dawano zespołowi Video fest., który wspólnie z Anną Wyszkoni wystartował do Słowika. Spekulowano też, iż może zwyciężyć Natalia Lesz, która na festiwalu w Opolu otrzymała Superjedynkę za debiut. Tymczasem wygrał Pectus nastrojową balladą (dobrą do kołysania się) pt. "To co chciałbym ci dać".

  Juror Andrzej Krzywy stwierdził, że podczas słuchania Pectusa przeszedł go dreszcz. Magda Mołek ze sceny ogłosiła, że ich przebój to nowa "Autobiografia". Co zostanie z tej piosenki, przekonamy się tak naprawdę za parę miesięcy. Nie było jednak nikogo, kto by śmiało postawił tezę, że dla Pectusa, tak jak dla grupy Feel, ten Słowik stanie się przepustką do kariery.

  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo