18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kto będzie dyrektorem NFZ na Pomorzu? Jest pięciu kandydatów

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Pięciu kandydatów ubiegać się będzie o stanowisko dyrektora NFZ na Pomorzu. Na zweryfikowanej przez centralę NFZ liście znalazły się trzy kobiety, w tym - także kandydatka z woj. zachodniopomorskiego.

Nie pomyliliśmy się ani na jotę, publikując na początku września nieoficjalnie jeszcze nazwiska trzech potencjalnych kandydatów na dyrektorski fotel w pomorskim NFZ - Tadeusza Jędrzejczyka, Małgorzaty Paszkowicz oraz Dariusza Cichego. Na zweryfikowanej przez centralę NFZ liście osób ubiegających się o to stanowisko znalazły się jeszcze dwie inne kandydatki, w tym jedna z Pomorza - Beata Groth oraz druga - Agnieszka Piuto z województwa zachodniopomorskiego.

Kolejny ruch należy do prezes NFZ Agnieszki Pachciarz, bo to ona musi wybrać spośród nich przyszłego dyrektora pomorskiego NFZ. Zanim jednak przyklepie go ostatecznie, musi zwrócić się do Rady Pomorskiego Oddziału NFZ i zapytać ją o opinię. Kiedy to nastąpi, nie wie nawet sam szef rady, wicewojewoda Michał Owczarczak.

Nasi rozmówcy - przedstawiciele środowiska medycznego na Pomorzu w zdecydowanej większości stawiają na duet - Tadeusz Jędrzejczyk i Małgorzata Paszkowicz, i to w dowolnej konfiguracji. Gotowi są zaakceptować zarówno Jędrzejczyka jako głównego dyrektora oddziału, a Paszkowicz jako jego zastępcę ds. medycznych, jak i oboje w układzie odwrotnym. Jak już informowaliśmy, Tadeusz Jędrzejczyk pełni obecnie funkcję zastępcy dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Medycznego ds. medycznych, tajniki pracy w NFZ zgłębił w pomorskim NFZ na identycznym stanowisku w latach 2008-2009. Wcześniej był radnym w Gdańsku, wiele lat przepracował w Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed.

Również lekarzem (pediatrą) jest Małgorzata Paszkowicz, aktualnie p.o. dyrektor pomorskiego NFZ i jednocześnie jego zastępca ds. medycznych. Zna się ponadto za zarządzaniu w ochronie zdrowia oraz prawie medycznym.

Popularnością i sympatią cieszy się też w środowisku Dariusz Cichy, chirurg oraz epidemiolog, aktualnie szef Wojewódzkiego Sanepidu.

Z Pomorza pochodzi również Beata Groth - z zawodu ekonomistka po licznych studiach podyplomowych z zarządzania w ochronie zdrowia. Do marca br. kierowała pogotowiem w Pruszczu Gd. Prawie nic nie wiadomo natomiast o Agnieszce Piuto, poza tym, że zatrudniona była na stanowisku kierownika w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Tymczasem - jak twierdzi Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, nawet bez "docelowego" dyrektora oddział pracuje normalnie.

- Głośno robi się o nas przy okazji konkursów, na co dzień jest szara, mrówcza praca, a więc analizy, kontrole, rozliczanie świadczeń, czyli nasze zadania statutowe - wylicza Mariusz Szymański.

Nowy szef NFZ na Pomorzu będzie już ósmym z kolei dyrektorem tego oddziału po Henryku Wojciechowskim, Januszu Bonieckim (p.o.), Mirosławie Górskim, Elżbiecie Rucińskiej-Kulesz (p.o.), Wiesławie Kusio (p.o.), Dorocie Pieńkowskiej oraz Barbarze Kawińskiej.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
lekarz z OZZL

Bo te uwagi moim zdaniem nie dotyczą Jędrzejczyka, co prawda chłop ma legitymację partyjną, ale ma też rozum i DOŚWIADCZENIE. Rzadkie to połączenie legitymacja i kompetencje. Reszta to ludzie nie z tej bajki.

l
lekarz z OZZL

NIE WIEDZĄ KOMPLETNIE NIC. NIC. SĄ ZUPEŁNIE BEZ DOŚWIADCZENIA. SYSTEM TO POTĘŻNA MACHINA, KTÓRĄ POZNAJE SIĘ LATAMI. I TO PRACUJĄC NA WYSOKICH SZCZEBLACH ADMINISTRACJI OCHRONY ZDROWIA !!! I NIE PO LINII PARTYJNEJ !!! PRAWIE 4 MLD NIE POWINNO SIĘ ODDAWAĆ LUDZIOM "TRZECIEGO SZEREGU". A GDZIE SĄ CI Z PIERWSZEGO SZEREGU?... ANO, JUREK ZADROŻNY UJĄŁ TO W SWOIM LIŚCIE DO SAMORZĄDU NAJLEPIEJ cyt: - "I nic dziwnego, bo ludzi mających rozsądek ubywa (...). Część sama odeszła, część wyrzucono, bo nie pasowali do koncepcji formułowanych przez profanów" - komentuje autor listu otwartego.
Jerzy Zadrożny. ŚWIĘTE SŁOWA JUREK. to my lekarze i pielęgniarki tworzymy System Ochrony Zdrowia, a nie ci z legitymacją partyjną.

L
Leśnik

By z czego było finansować zdrowie, pardon, słuszną partię?

P
Polo z Pomorza

"Nasi rozmówcy - przedstawiciele środowiska medycznego na Pomorzu w zdecydowanej większości stawiają na duet - Tadeusz Jędrzejczyk i Małgorzata Paszkowicz, i to w dowolnej konfiguracji. GOTOWI SĄ ZAAKCEPTOWAĆ zarówno Jędrzejczyka jako głównego dyrektora oddziału, a Paszkowicz jako jego zastępcę ds. medycznych, jak i oboje w układzie odwrotnym."

To ciekawe. Teraz "środowiska medyczne", ktokolwiek to jest, mówią kto im pasuje. Jakie to szczęście, że GOTOWI SĄ DO ZAAKCEPTOWANIA...

R
Ryś

a to akurat 100% prawda jest, kobieta zupełnie jak ta Hania Z-C

R
Ryś

może nie za miękki, ale za grzeczny, on w ogóle chłopak bardzo grzeczny jest, za grzeczny, czasem powinien rzucić w powietrze tym i owym :-)

o
ola

niestety zupełnie bez kompetencji, jedynie ładnie się uśmiecha i nie sprawia kłopotów Marszałkowi...

K
Klara

ale na przykład teraz za miękki wobec tego infantylnego i zakompleksionego ojca rektora

Dodaj ogłoszenie