Koszykówka na Pomorzu: Michael Hicks show, druga porażka z rzędu Asseco Gdynia, Trefl pokonany

ŁŻ, (stan)
Przemyslaw Swiderski
Michael Hicks poprowadził Polpharmę do ważnego zwycięstwa nad Siarką Tarnobrzeg. W piątek z kolei drugiej porażki z rzędu doznali zawodnicy Asseco Gdynia.

Co by było, gdyby nie Michael Hicks. Trudno powiedzieć, ale zapewne Polpharma o zwycięstwie nad Siarką mogłaby tylko pomarzyć. Amerykanin po raz kolejny udowodnił, że ma talent i potrafi w trudnych momentach pociągnąć grę zespołu, choć oczywiście często zdarza mu się też "przeholować". Tym razem został jednak bohaterem "Kociewskich Diabłów".

Hicks w meczu z Siarką uzbierał 28 punktów i 13 zbiórek. Zdobył dla Polpharmy kilka bardzo ważnych punktów w końcówce meczu. Ale "Farmaceuci" ze swojej postawy generalnie zadowoleni być nie mogą, bo od połowy trzeciej kwarty musieli odrabiać 14-punktową stratę. Na szczęście - udało się.

Z kolei Asseco w piątkowej batalii nie sprostało Twardym Piernikom. Właściwie przez cały mecz mocno szwankowała skuteczność gdynian, a ponadto podopieczni trenera Tane Spaseva nie byli w stanie zatrzymać świetnie dysponowanego Maksyma Kornijenko (22 punkty, 15 zbiórek).

Trefl długo bardzo dobrze radził sobie we Wrocławiu. Przewaga nie była duża, ale to sopocianie prowadzili kilkoma punktami. Na dwie minuty przed końcem spotkania było 73:68 dla Trefla i wydawało się, że drużynie gości nie może stać się już nic złego. Śląsk jednak walczył do samego końca, a sopocianie fatalnie rozegrali te fragmenty spotkania i to wrocławianie po meczu cieszyli się ze zwycięstwa.

Polpharma Starogard Gdański - Siarka Tarnobrzeg 81:79 (16:20, 15:19, 23:16, 27:24)

Polpharma: Hicks 28 (13 zb), Flieger 19, Paliukenas 9, Kinloch 9, Mirković 8, Diduszko 6, Dee 2, Grujić 0.

Siarka: Młynarski 16, Bell 15, Udofia 14, Wall 13, Robbins 9 (12 zb), Strzelecki 8, Zalewski 4, Pandura 0.