KOŚCIÓŁ POMORZA | Wybraliśmy proboszczów, parafie i organistów roku!

DM

Wideo

W piątek, 30 czerwca zakończyło się głosowanie w wielkim plebiscycie poświęconym kościołowi katolickiemu na Pomorzu.

Od 2 czerwca wierni z Pomorza wybierali Proboszczów, Parafie i Organistów Roku.
► Akcje prowadziliśmy we współpracy z pomorskimi biskupami - arcybiskupem gdańskim Sławojem Leszkiem Głódziem i biskupem elbląskim Jackiem Jezierskim.

SPRAWDŹ WYNIKI GŁOSOWANIA

PROBOSZCZ ROKU

Archidiecezja Gdańska

|

Diecezja Pelplińska

|

Diecezja Elbląska

PARAFIA ROKU

Archidiecezja Gdańska

|

Diecezja Pelplińska

|

Diecezja Elbląska

ORGANISTA ROKU

Archidiecezja Gdańska

|

Diecezja Pelplińska

|

Diecezja Elbląska

PROBOSZCZ ROKU

Pomorscy proboszczowie - jest wśród nich wielu, których działalność wykracza poza kanoniczne i eucharystyczne obowiązki. Są oddanymi społecznikami, działają na rzecz nie tylko wspólnoty parafialnej, lecz także lokalnej społeczności. Angażują się w działania charytatywne i dobroczynne. Są prawdziwymi liderami, autorytetami zarówno dla młodych, jak i starszych.

Zakończyliśmy wielką akcję KOŚCIÓŁ POMORZA, którą prowadziliśmy we współpracy z biskupami pomorskich diecezji - arcybiskupem gdańskim Sławojem Leszkiem Głódziem i biskupem elbląskim Jackiem Jezierskim.

To trzecia edycja naszego plebiscytu. Dwie poprzednie doskonale pokazały, jak żywe i aktywne są parafialne wspólnoty na Pomorzu. To bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach coraz większej laicyzacji naszego życia i podważania w nim roli Kościoła.

W tym roku, uwzględniając postulaty wyrażane po poprzednich edycjach plebiscytu, kandydatów do tytułu Proboszcz Roku zgłosili wierni z pomorskich kościołów, a nominacje zostały przedstawione biskupom. W archidiecezji gdańskiej w gronie nominowanych proboszczów znaleźli się także księża nominowani przez metropolitę gdańskiego ks. abp Sławoja Leszka Głódźa.

Na trzech proboszczów, którzy w każdej z diecezji zdobyli najwięcej głosów, czekają piękne statuetki, które zostaną wręczone podczas uroczystości z udziałem biskupów. Zwycięzcy plebiscytu zdobyli zaszczytny tytuł Proboszcza Roku 2017.

PARAFIA ROKU

W naszym plebiscycie głosowaliśmy na parafie leżące w zasięgu wydawniczym „Dziennika Bałtyckiego”. Te, które w każdej z trzech diecezji zdobyły najwięcej głosów, otrzymają cenne nagrody – bony do wykorzystania na zakup materiałów budowlanych o wartości 5000 zł (za pierwsze miejsce) oraz 3000 zł i 2000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce. Bony będzie można zrealizować w składach i marketach budowlanych firmy BAT Sp. z o.o. - kliknij i odwiedź stronę internetową firmy.

ORGANISTA ROKU

W ramach naszej akcji zaprezentowaliśmy także muzyków, którzy swoim śpiewem i grą wzbogacają przeżywanie eucharystii. Organistów, którzy zostali zgłoszeni do plebiscytu, przedstawiliśmy w gazecie i w naszym serwisie internetowym, gdzie w czasie trwania głosowania można było nie tylko zobaczyć ich zdjęcia, lecz także posłuchać jak grają i śpiewają.

Organiści, którzy w każdej diecezji zdobyli najwięcej głosów, czekają nagrody – sprzęt audio i wideo, który przyda im się w ich pracy. Dodatkowo odbędzie się specjalny koncert, w którym wystąpią laureaci z pierwszych trzech rankingów z każdej z trzech diecezji.

Partnerem plebiscytu
jest firma BAT Sp. z o. o.

Materiał oryginalny: KOŚCIÓŁ POMORZA | Wybraliśmy proboszczów, parafie i organistów roku! - Dziennik Bałtycki