Kościerzyna: wyrok 1,5 roku więzienia wobec sędziego Janusza...

  Kościerzyna: wyrok 1,5 roku więzienia wobec sędziego Janusza K. utrzymany decyzją sądu w Koszalinie

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kościerzyna: wyrok 1,5 roku więzienia wobec sędziego Janusza K. utrzymany decyzją sądu w Koszalinie

  ©Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

  Sąd Okręgowy w Koszalinie w ramach postępowania odwoławczego utrzymał w mocy wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności dla kościerskiego sędziego.
  Kościerzyna: wyrok 1,5 roku więzienia wobec sędziego Janusza K. utrzymany decyzją sądu w Koszalinie

  ©Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

  Przypomnijmy, że sprawa sędziego Janusza K. z Kościerzyny ponownie wróciła na wokandę sądową z powodu decyzji podjętej w czerwcu tego roku przez Sąd Najwyższy w Warszawie. Chodziło o to, że na skutek kasacji Sądu Najwyższego, uchylono wyrok w części dotyczącej jednego przestępstwa, na które został skazany były sędzia Janusz K. Polegało ono na przyjęciu korzyści majątkowej w kwocie 30 tys. zł w okresie od 8 grudnia 1998 r.
  do końca pierwszej połowy 1999 r. I tylko w tej części SN przekazał sprawę do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym Sądowi Okręgowemu w Koszalinie. Ten podjął dzisiaj decyzję o utrzymaniu w mocy wcześniejszego postanowienia, co oznacza, że sędzia został skazany prawomocnie na 1,5 więzienia.

  Sędzia Janusz K. z Kościerzyny na wolności. Sąd Najwyższy rozpatrzył jego skargę kasacyjną

  - Stan prawny przez te lata ulegał zmianie i sąd musiał zdecydować o zmianie opisu jednego z zarzucanych mu czynów i jego klasyfikacji prawnej – wyjaśnia Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie. - Sąd odwoławczy karę pozostawił bez mian. Natomiast na posiedzeniu 25 października zajmie się łączną karą dla sędziego.

  Przypomnijmy, że w roku 2017, Janusz K. został prawomocnie skazany na 4 lata więzienia za przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. Pod koniec 2017 roku trafił do więzienia, ale w połowie tego roku, wyszedł na wolność, co było pokłosiem kasacji Sądu Najwyższego. Po tej decyzji, Prokurator Generalny polecił słupskiej Prokuraturze Okręgowej złozłożenie do Sądu Rejonowego w Koszalinie wniosku o zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności wobec Janusza K. Sąd przychylił się do niego i nakazał Januszowi K. stawienie się w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim. Sędzia wykonał to postanowienie i dzisiaj przebywa w więzieniu.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo