Kościerski Sokół wygrał z gdańskim SMS-em

Sokół Browar Kościerzyna w czwartym meczu rundy rewanżowej I ligi wygrał z zespołem SMS ZPRP Gdańsk.

Początek spotkania rozgrywanego w Gdańsku należał do gospodarzy. Po kilku minutach gry zespół z Gdańska prowadził już 3:1. Jednak zawodnicy kościerskiej drużyny nie pozwolili, by przeciwnicy wypracowali większą przewagę. Już po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Po upływie kwadransa drużyna Andrzeja Gryczki prowadziła już różnicą pięciu bramek. Pięć minut przed przerwą gospodarzom udało się zniwelować przewagę do dwóch trafień. Kościerzynianie popisali się jednak świetna grą w końcowej fazie pierwszej odsłony i ponownie wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14 dla Sokoła.

W drugiej części spotkania gra kościerskiej ekipy była jeszcze lepsza aniżeli w pierwszej. Znakomicie spisywał się Adam Lisiewicz oraz Szymon Kmieć. Taka gra przyniosła efekt w postaci siedmiobramkowego prowadzenia. Pomimo dobrej gry gdańszczan, Sokół nie pozwolił sobie na wydarcie zwycięstwa z rąk. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Sokoła 37:32.

Kolejny mecz Sokół Browar Kościerzyna rozegra przed własną publicznością już w najbliższą sobotę, 5 marca. Drużyna Andrzeja Gryczki podejmować będzie MKS Poznań. Początek meczu w kościerskiej Sokolni zaplanowano na godzinę 18.