MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w DPS Polanki w Gdańsku. Nowe informacje o stanie zdrowia zakażonych pensjonariuszy i osób z personelu

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Przemek Świderski
Mieszkańcy domu pomocy społecznej czują się dobrze – zapewnia Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Przypomnijmy, że obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto do tej pory w sumie u 17 osób w DPS: 15 pensjonariuszy i dwóch osób z personelu.

Dobre wiadomości płyną w niedzielę, 19.04.2020, z gdańskiego DPS, gdzie wykryto w ostatnim czasie ognisko koronawirusa. Jak informują władze miasta, u żadnej z zakażonych osób nie zanotowano zmian w stanie zdrowia.

- Mieszkańcy domu pomocy społecznej czują się dobrze. Zarówno u tych przebywających w placówce, jak i hospitalizowanych nie zanotowano zmian w stanie zdrowia. Dyrekcja placówki pozostaje w kontakcie z rodziną i najbliższymi podopiecznych – informuje Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Przypomnijmy, że w sobotę, 18.04.2020, 16 osób zakażonych koronawirusem trafiło z DPS (po budzącym kontrowersje nieprzyjęciu ich do 7. Szpitala Marynarki Wojennej) do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku. Osoby te cały czas przebywają w szpitalu. Natomiast ostatnia, 17 osoba, u której wykryto chorobę COVID-19, przebywa w izolacji domowej.

- Od wczoraj (sobota, 18.04.2020 – przyp. red.) nie uległ zmianie stan żadnego z mieszkańców. Informacje te potwierdzają zarówno specjaliści ze szpitala, jak i dyrekcja placówki – mówi dalej Olimpia Schneider i dodaje, że obecnie trwają przygotowania do wymiany personelu wewnątrz domu.

- Stanie się to po tym, jak wszyscy pracownicy zostaną kolejny raz przebadani testami. Przypomnijmy, że personel zastępczy jest już po pobraniu testów tak, aby mieć gwarancję, że w momencie uzupełnienia zespołu, pracę rozpocznie tam personel z ujemnymi wynikami – kontynuuje Olimpia Schneider. - Aktualnie trzech pracowników przebywa w izolacji wewnątrz placówki. Jeden z nich czeka na powtórne pobranie wymazu. Dwie osoby, które zgłosiły złe samopoczucie, zostały zapobiegawczo również izolowane.

Koronawirus w DPS Polanki w Gdańsku

Koronawirus w DPS "Polanki" w Gdańsku. Szpital Marynarki Woj...

Władze miasta informują ponadto, że w domu pomocy społecznej „Polanki” zatrudniony jest także na stałe lekarz zakaźnik, który będzie mógł monitorować stan pozostałych osób, które np. do tej pory miały wynik negatywny.

- Po niedzieli będą pobierane wymazy i robione testy po to, by mieć pewność, że osoby z ujemnymi wynikami są zdrowe. W tej chwili cały budynek jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Została także wprowadzona specjalna procedura odbioru nieczystości z tego domu pomocy społecznej – podsumowuje Olimpia Schneider.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki