Koniec utrudnień na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. W sobotę 14.12.2019 r. wrócił ruch dwukierunkowy. Mieszkańcy Gdańska Południe odetchną

mk
Remont ulicy Świętokrzyskiej przez kilka tygodni powodował ogromne korki w południowych dzielnicach Gdańska GP
Koniec prac na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. W nocy z piątku na sobotę zakończono układanie ostatniej warstwy nawierzchni i od sobotniego południa 14.12.2019 r. ulicą Świętokrzyską jedziemy już bez utrudnień. Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska odetchną z ulgą. Remont powodował ogromne korki w tej części miasta.

Od soboty 14.12.2019 r. bez utrudnień na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku

Od południa ruch na całej długości ulicy Świętokrzyskiej odbywa się dwukierunkowo.

- Do świąt lokalnie prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe, nie powodujące jednak większych utrudnień w ruchu - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Remont ulicy Świętokrzyskiej przez kilka tygodni powodował ogromne korki w południowych dzielnicach Gdańska
Remont ulicy Świętokrzyskiej przez kilka tygodni powodował ogromne korki w południowych dzielnicach Gdańska GP

Remont ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku

Przypominamy, że realizacja inwestycji polegała na poprawie nawierzchni ok. 350-metrowego fragmentu ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej, przebudowane zostały także chodniki wzdłuż drogi.

Remont ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku: kolejna zmiana w organ...

W ramach inwestycji wybudowana została kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej oraz przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady.

Roboty przy przebudowie sieci wodociągowej prowadzone były na odcinku liczącym ok. 766 metrów. Dodatkowo w zakresie zadania jest również wydłużenie pasa skrętu w prawo z ul. Bergiela w ul. Świętokrzyską. Ta część zadania realizowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Prace związane z budową skrętu w prawo powinny się zakończyć na koniec lutego 2020 r.

Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A., a koszt realizacji wynosi ponad 5 mln zł.

Uwaga kierowcy! Od czwartku 28.11.2019 kolejna zmiana w orga...

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Flesz - posypały się mandaty, czy też popełniasz ten błąd?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wreszcie coś robią w tym Gdańsku bo można tam urwać zawieszenie takie mają dziury i koleiny jeszcze tylko niech zrobią porządek we Wrzeszczu i Brzeźnie bardzo zaniedbane dzielnice.

Dodaj ogłoszenie