Konferencja "Zdrowy Pomorzanin". Dobra atmosfera w szkole na wagę złota

Ewelina OleksyZaktualizowano 
- Pozytywny klimat społeczny panujący w szkole jest niezwykle istotny, bo wpływa  na osiągnięcia naukowe uczniów, ich samopoczucie, motywację do nauki, zmniejsza ryzyko występowania wśród nich zachowań agresywnych - stwierdził Mieczysław Struk.
- Pozytywny klimat społeczny panujący w szkole jest niezwykle istotny, bo wpływa na osiągnięcia naukowe uczniów, ich samopoczucie, motywację do nauki, zmniejsza ryzyko występowania wśród nich zachowań agresywnych - stwierdził Mieczysław Struk. Przemysław Świderski
O bezpiecznym klimacie społecznym w szkole debatowali w piątek uczestnicy konferencji "Zdrowy Pomorzanin", organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku."Dziennik Bałtycki" miał patronat nad tym wydarzeniem.

Marszałek województwa pomorskiego zaprosił na debatę duże grono ekspertów. Kilkaset osób na sali, w tym m.in. pedagodzy, lekarze, eksperci zastanawiali się jak wspólnymi siłami sprawić, by zarówno uczniowie, jak i nauczyciele w szkole czuli się dobrze. W piątek skupiono się na zdrowiu psychicznym młodego człowieka - jego odporności na stres i umiejętności radzenia sobie z nim.

- Pozytywny klimat społeczny panujący w szkole jest niezwykle istotny, bo wpływa na osiągnięcia naukowe uczniów, ich samopoczucie, motywację do nauki, zmniejsza ryzyko występowania wśród nich zachowań agresywnych. To wielkie wyzwanie, które dotyczy edukacji młodego pokolenia i edukacji w zakresie właściwych postaw prozdrowotnych - powiedział marszałek Mieczysław Struk. - Regionalnemu parlamentowi bardzo zależy na tym,by podnosić jakość edukacji w woj.pomorskim.- podkreślił.

Marszałek zapowiedział, że chce by podobne konferencje organizować cyklicznie. Dlatego wspólnie z wojewodą zadeklarował już chęć podpisania porozumienia w tej sprawie.

- Chcemy realizować cykl konferencji "Zdrowy Pomorzanin". Zależy nam, aby dystans rozwojowy jaki nas dzieli do starych krajów UE, był sukcesywnie zmniejszany, nie tylko w zakresie infrastruktury, bo to ludzie są prawdziwym kapitałem, zwłaszcza ci na różnych etapach edukacji. To w jaki sposób będziemy ich kształcić wpłynie na to jak będzie rozwijać się Pomorze. Chcielibyśmy więc, aby dialog z nauczycielami,rodzicami, studentami wydziałów pedagogicznych nadal prowadzić, bo ten dialog jest potrzebny. Dobre relacje buduje się przez wzajemne zrozumienie - wskazywał Struk.

Wicemarszałek Hanna Zych- Cisoń podkreślała z kolei, że to samorząd ma odpowiedzialność zorganizowania takich warunków, by i rodzina i szkoła mogły zapewnić warunki do prozdrowotnego stylu życia uczniów.

Wśród prelegentów wystąpili m.in. dr hab.med. Bogusław Borys, psycholog i terapeuta z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr n. med. Izabela Łucka, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz Krzysztof Sarzała, kierownik Gdańskiego Centrum Interwencji Kryzysowej.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie