Kolejna przegrana

UKS PCM Kościerzyna w przedostatnim meczu rundy zasadniczej przegrał na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 21:27.

Mecz w Jeleniej Górze był niezwykle ważny dla obu drużyn. Przed jego rozegraniem UKS PCM Kościerzyna z dorobkiem 6 punktów zajmował przedostatnie miejsce w tabeli Superligi, natomiast drużyna KPR Jelenia Góra plasowała się na ostatnim miejscu. Jele-niogórzanki przed meczem z kościerską ekipą wygrały tylko jedno spotkanie.

Wydawało się więc, że komplet punktów jest w zasięgu ręki, tym bardziej, że zespół Dariusza Męczykowskiego w pier-wszej rundzie pokonał reprezentację KPR-u.

Spotkanie w Jeleniej Górze w pierwszych minutach było bardzo wyrównane. Po upływie sześciu minut koście-rzyniankom udało się wypracować dwubramkową przewagę. Utrzymywała się ona przez kolejne dziesięć minut i wydawało się, że UKS PCM znalazł sposób na dobrze grające jeleniogórzanki. Jednak od 20 minuty meczu miejscowe zaczęły zdecydowanie dominować na parkiecie. Na minutę do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę, gospodynie prowadziły już różnicą aż siedmiu bramek. Jednak szybkie akcje Martyny Żukowskiej oraz Patrycji Wójcik zniwelowały przewagę do pięciu trafień. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem KPR Jelenia Góra 15:10. W drugiej połowie koście-rzynianki rzuciły się do odrabiania strat i zniwelowały różnicę do dwóch trafień. Była to duża zasługa znakomicie spisującej się Justyny Belter. Jednak to wszystko, na co było stać w tym dniu zespół Dariusza Męczykowskiego.

Od 47 minuty jeleniogórzanki ponownie zaczęły wypracowywać przewagę i to one ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa oraz zainkasowania kompletu punktów. Pomimo tego zwycięstwa zespołowi z Jeleniej Góry nie udało się wyprzedzić kościer-skiej drużyny. Warto wspomnieć, że obydwa zespoły w minioną środę rozegrały ostatnie mecze rundy zasadniczej. UKS zmierzył się z Selgrosem Lublin, a KPR z Pogonią Szczecin. Relację z meczu UKS przedstawimy za tydzień.

KPR: Pękalska, Demiańczuk, Hoffman - Nowicka 3, Bielecka 2, Grobelska 3, Mączka 10, Tomczyk 1, Uzar 2, Załoga 2, Jasińska 2, Fijałkowska, Bilenia 1, Michalak 1.

UKS: Brzezińska - Belter 5, Bunikowska 3, Wasak, Żukow-ska 2, Liskowska, Dzienisz, Ziółkowska, Białek, Górna 3, Wójcik 2, Jakubowska, Borysław-ska 5, Mokrzka 1.