KGHM BC Polkowice przegrał w Hiszpanii z Perfumerias Avenida Salamanka

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Britney Sykes w Salamance zdobyła 18 punktów. Zdjęcie ilustracyjne.
Britney Sykes w Salamance zdobyła 18 punktów. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
KGHM BC Polkowice przegrał w Hiszpanii z Perfumerias Avenida Salamanka 66:75 (14:23, 24:18, 19:19, 9:15) w meczu 6. kolejki grupy B Euroligi koszykarek. Wicemistrzynie Polski mają w dorobku trzy wygrane i trzy porażki.

Nieudany początek meczu BC Polkowice

Początek meczu należał do hiszpańskiego zespołu, który zaczął od 6:0, a po pięciu minutach prowadził już 15:5. Przy stanie 19:9 trener Karol Kowalewski poprosił o przerwę, ale po wznowieniu gry to Salamanka zdobyła kolejne punkty. Pierwszą kwartę wicemistrzynie Polski skończyły ze stratą 9 oczek, co wynikało przede wszystkim z braku skuteczności. Na pięć prób rzutów za trzy polkowiczanki ani razu nie trafiły do kosza, a rywalki na trzy dwie miały udane.

BC świetnie zaczął za to druga kwartę, kiedy w dwie i pół minuty zdobył dziewięć punktów, a rywalki żadnego (23:23). Kilka chwil później Weronika Gajda skutecznie wykończyła kontratak i polkowiczanki wyszły na prowadzenie 25:24. Kolejne minuty były wyrównane i wynik bliski był remisu. Przy stanie 38:38 z dystansu przymierzyła Andrea Vilaro i to Salamanka prowadziła minimalnie w połowie spotkania.
[polecany[ 25645699 [/polecany]

Nieskuteczność BC Polkowice w czwartej kwarcie

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i nic nie zmieniła. Polkowice cały czas przegrywały, ale strata nie była duża. Po trafieniu Zali Friskovec był to zaledwie punkt (58:57), ale za chwilę skuteczną akcją odpowiedziała Sika Kone i przed ostatnią kwartą Salamanka prowadziła 60:57.

Zapowiadało się na emocjonującą walkę do ostatnich sekund, ale tak się nie stało. W czwartej kwarcie podopieczne trenera Kowalewskiego miały ogromne problemy z trafieniem do kosza, a do tego doszło kilka prostych strat i Salamanka odskoczyła na 68:61. Szkoleniowiec wicemistrzyń Polski rotował składem, szukał zawodniczki, która zacznie trafiać, posłał na boisko wracającą do formy po kontuzji Stephanie Mavungę, ale ona również zawodziła.

BC strat już nie odrobił, przegrał 66:75 i jest to trzecia porażka w tym sezonie Pomarańczowych w Eurolidze.

Puchar Europy koszykarzy - 6. kolejka
Perfumerias Avenida Salamanka - KGHM BC Polkowice 75:66 (23:14, 18:24, 19:19, 15:9)

Perfumerias Avenida Salamanka: Sika Kone 21, Andrea Vilaro 17, Leonor Rodriguez 9, Alexis Prince 8, Laura Gil 8, Silvia Dominguez 8, Bria Hartley 2, Olcay Cakir 2, Lucia Rodriguez 0, Antonia Delaere 0.

KGHM BC Polkowice: Brittney Sykes 18, Dragana Stankovic 15, Brianna Fraser 13, Zala Friskovec 8, Weronika Gajda 4, Klaudia Gertchen 3, Stephanie Mavunga 3, Liliana Banaszak 2, Julia Piestrzyńska 0.