reklama

Kartuzy: Przy okazji Euro 2012 powstanie nowy obiekt radionawigacyjny dla lotniska

Janina StefanowskaZaktualizowano 
Wojewoda pomorski wszczął postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji lokalizacji dla obiektu radionawigacyjnego dla lotniska w Rębiecho-wie. Nowy obiekt stanie na działce należącej do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej przy ul. Piaskowej w Rębiechowie, 2 km od lotniska im. L Wałęsy.

- Jest to inwestycja celu publicznego, związana z turniejem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012, dlatego przechodzi specjalnym trybem, przez służby wojewody - wyjaśnia Roman Nowak z biura prasowego wojewody pomorskiego. - Każdy ma prawo do składania uwag i wniosków w terminie 14 dni od ukazania się ogłoszenia do Wydziału Infrastruktury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
Obiekt z antenami radionawigacyjnymi ma mieć do 20 m wysokości. Jego inwestorem jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która czuwa nad zapewnieniem w przestrzeni powietrznej służby ruchu lotniczego i łączności, nawigacji, dozorowania oraz informacji lotniczej. PAŻP utrzymuje oraz modernizuje urządzenia i systemy służące do łączności lotniczej, nawigacji i dozorowania przestrzeni powietrznej.

- Takie urządzenia do radionawigacji stawiamy w Polsce od 7 lat - mówi przedstawiciel PAŻP. - Są instalowane w korytarzach powietrznych, czyli na trasach, z których korzystają samoloty oraz na lotniskach. Spodziewany w najbliższych latach wzrost ruchu lotniczego, a zwłaszcza w okresie Euro 2012, wymaga od nas jak najlepszego zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów i samolotów.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie