Kara za spowodowanie eksplozji w Dziemianach będzie jednak...

  Kara za spowodowanie eksplozji w Dziemianach będzie jednak niższa. Taką decyzję podjął sąd

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kara za spowodowanie eksplozji w Dziemianach będzie jednak niższa. Taką decyzję podjął sąd

  ©archiwum

  Kara za spowodowanie eksplozji w Dziemianach będzie jednak niższa. Taką decyzję podjął sąd

  ©archiwum

  W pierwszej instancji Tomasz L. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 5 lat próby.

  - Sąd orzekł obowiązek naprawienia szkody w części poprzez zapłatę: kwoty 925 złotych na rzecz pokrzywdzonego Tomasza R., kwoty 1 tys. złotych na rzecz Marzeny M. oraz kwoty 11 374 złotych na rzecz Lucyny J. - mówi Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. - Sąd orzekł także wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie handlu hurtowego i detalicznego materiałami niebezpiecznymi pożarowo na okres 5 lat.

  Sąd Okręgowy w Gdańsku złagodził Tomaszowi L. karę za nieumyślne spowodowanie eksplozji materiałów wybuchowych. Zmniejszył wymiar kary do 8 miesięcy, a okres próby będzie wynosił nie pięć lat, a trzy. W pozostałej części wyrok został utrzymany. Wyrok jest prawomocny.

  Przypomnijmy, że w listopadzie 2014 roku w magazynie w Dziemianach wybuchł pożar. Budynek został całkowicie zniszczony. Częściowo uszkodzeniu uległy również pobliskie domy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Akcja była niezwykle trudna, nie tylko ze względu na kilka silnych eksplozji, do jakich doszło, ale też ze względu na bliską obecność domów mieszkalnych. Z pobliskich budynków wyleciały szyby.

  Dodajmy również, że podczas akcji poszkodowany został strażak OSP. Miał poparzone dłonie i ogólne potłuczenia. Śledztwo prowadziła kościerska prokuratura.
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo