JBL Super League Triathlon. Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego wicemistrzynią Polski w triathlonie!

Krystyna Paszkowska
Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego wicemistrzynią Polski w triathlonie!
Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego wicemistrzynią Polski w triathlonie! Albert Jankowski
W ramach JBL Super League Triathlon w niedzielę, 19.09.2021 r. w Poznaniu rozegrano zawody o tytuł mistrza Polski w triathlonie na 1/2 dystansu. Rywalizacja o miejsca na podium trwała do ostatnich chwil. Drugą pozycję wywalczyła Magdalena Lenz ze Starogardu Gdańskiego.

JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Podobnie jak w ubiegłych latach, ściągnęła do Poznania zawodników z całej Polski i świata. O osobach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza, jednak ci, którzy stanęli do startów w Poznaniu, gdzie temperatura powietrza wynosiła 11 stopni Celsjusza, to prawdziwi twardziele. Po kandydatach do mistrzostw Polski można jednak się było tego spodziewać.

Na 1/2 dystansu Ironmana składają się:

• przepłynięcie 1,9 km,
  • przejazd rowerem o długości 90 km,
  • 21,1 km biegu.

Łączna długość trasy to 112,99 km.

Część pływacka odbywała się w poznańskim Jeziorze Maltańskim, a kolejne etapy zwodów: jazda na rowerze i bieg, wzdłuż brzegu jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza.

Do startu stanęli zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Tytuł mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Maria Cześnik z Liv Profi Team. Pozwolił jej na to świetny czas: 4:14.03. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Brembor, który zdobył tytułu mistrza Polski, osiągając czas 3:43.07.

Wicemistrzynią Polski w rywalizacji kobiet została Magdalena Lenz z Tri Starogard Gdański, która na metę dotarła z czasem 4:16.32. Brązowy medal mistrzostw Polski zawisł na szyi Pauliny Kotficy z GVT BMC, która trasę pokonała w 4:20.37.

Zawody zorganizowane w ramach cyklu Ciech Tri Tour przyciągnęły do Poznania triathlonistów nie tylko z Polski, ale także z Rosji, Niemiec, Anglii czy Kostaryki.

– Cieszę się, po pierwsze z tego, że po rocznej przerwie udało się spotkać na trasie zawodów, a po drugie z tego, że znów JBL Super League Triathlon przyciągnął do Poznania świetnych zawodników z Polski i zagranicy. Czuć było, że wszyscy byli spragnieni bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami i że cieszyli się z powrotu na poznańską trasę – mówi Wojciech Kruczyński z Ciech Tri Tour.