Jak Karnowski zatrudnił hrabiego

  Jak Karnowski zatrudnił hrabiego

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Biuro Informacji i Promocji sopockiego magistratu ma nowego szefa. Został nim Tomasz Tarnowski, prezes Agencji FM. Zatrudniono go jednak bez konkursu, a stając się urzędnikiem, nie przestał pełnić funkcji prezesa agencji.
  Kontrowersje wzbudza też fakt, iż nad Tarnowskim od 12 lat ciążą prokuratorskie zarzuty w związku z pożarem hali stoczni w Gdańsku.

  Nowy szef biura tych kontrowersji nie widzi.
  - Moim zdaniem, żadnych kontrowersji nie ma - mówi Tomasz Tarnowski. - Jeżeli osoba o dużym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach, a ja takie posiadam, jest do wzięcia przez instytucję publiczną, to w moim absolutnym przekonaniu jest to dla miasta korzyść. Dlatego też zgodziłem się przyjąć tę propozycję.

  Jak przyznaje, prowadzona przez niego agencja interesów z miastem nie prowadziła od dobrych dziesięciu lat, a wcześniej zdarzały się one incydentalnie, np. przy okazji organizacji koncertów na terenie Opery Leśnej.

  Nie jest jednak tajemnicą, iż kilka lat temu Agencja FM współpracowała chociażby z firmą NDI, czyli jednym z udziałowców spółki Centrum Haffnera, do której należy także miasto. NDI realizuje największą inwestycję w historii kurortu, czyli wartą około 100 mln euro budowę nowego Centrum Sopotu. Agencja od 2004 roku zajmowała się obsługą reklamową firmy i związanymi z tym działaniami z zakresu PR. Reklamowała m.in. zawody jeździeckie, sponsorowane przez NDI, a organizowane na sopockim Hipodromie.

  Innym z finansowych potentatów, z którymi współpracowała agencja, był Prokom Ryszarda Krauzego, czyli firma również obecna w Sopocie m.in. ze względu na odbywające się wówczas w mieście coroczne zawody tenisowe.

  Agencja FM powstała w 1992 roku, głównie po to, aby wprowadzić na rynek gdańskie Radio Plus. W roku 2003 współpraca ta się zakończyła, a od tego czasu spółka przeszła sporą reorganizację. Zmniejszono np. liczbę jej pracowników. Jak wynika z lektury witryny internetowej agencji, zmniejszyła się także liczba realizowanych przez nią zadań. W jakiej więc jest obecnie kondycji? - Obecny kryzys z pewnością nam nie pomaga - mówi Tarnowski.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hala

  18 lat mineło, wielu pamięta... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 22

  stoczni

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo