Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała w Białymstoku z Jagiellonią 2:1 (0:0). Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Skerla, Pejović - Kupisz, Kascelan (63 Hermes), Grzyb, Lato - Burkhardt (37 Frankowski) - Sotirović (66 Seratlić). Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Nowak, Surma, Bajić (70 Pietrowski) - Traore (82 Poźniak), Buval, Lukjanovs (90+1 Andriuskevicius).

1 minuta - sędzia Mariusz Trofimiec z Ciechanowa rozpoczął spotkanie
1 min. - błąd Grzyba, ale strzał Lukjanovsa został zablokowany
7 min. - ładna akcja Hajrapetjana, piłkę przejął Traore, ale jego strzał z dystansu został zablokowany
9 min. - świetna kontra Lechii. Traore podał do Buvala, ten dośrodkował w pole karne, a natychmiastowy strzał Lukjnaovsa znakomicie obronił Sandomierski
13 min. - dobra gra Lechii, która dominuje na boisku w Białymstoku
15 min. - groźna akcja Jagiellonii. Sotirović zakręcił Bąkiem w polu karnym, ale jego ostry strzał obronił Małkowski
18 min. - fatalny błąd Bajicia, który w środku boiska dał się ograć Grzybowi i musiał faulować piłkarza Jagiellonii. Żółta kartka dla Bajicia
19 min. - od kilku minut Jagiellonia w natarciu
21 min. - strzał Sotirovicia z dystansu obronił Małkowski
23 min. - Bajić huknął z dystansu, ale niecelnie
26 min. - Lechia blisko szczęścia. Po rogu Nowaka dośrodkowanie przedłużył głową Lukjanovs, ale Sandomierski odbił futbolówkę poza boisko. Po drugim kornerze z piłką minął się Buval
27 min. - teraz szansa Jagiellonii,, ale Małkowski skutecznie interweniował poza polem karnym
28 min. - kontra Lechii zakończona niecelnym uderzeniem sprzed pola karnego przez Bajicia
29 min. - błąd Hajrapetjana, ale po dośrodkowaniu Kupisza dobrze interweniował Bąk
37 min. - kontuzja Burkhardta. Zmiana w Jagiellonii: za Burkhardta wszedł Frankowski
40 min. - groźna akcja Jagiellonii. Po zagraniu Grzyba piłkę przyjął Sotirović, a natychmiastowy strzał oddał Frankowski, ale tuż obok słupka
44 min. - żółta kartka dla Kascelana za faul na Traore
45 min. - strzał Nowaka, a piłka po rykoszecie wylatuje na rzut rożny
45 1 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Jagiellonia - Lechia 0:0

46 min. - w Białymstoku rozpoczęła się druga połowa spotkania
52 min. - dużo gry w środku pola, na razie na boisku dzieje się niewiele ciekawego
54 min. - niecelny strzał Sotirovicia
54 min. - Lechia prowadzi w Białymstoku 1:0! Świetne podanie Nowaka do Buvala, ten zagrał przed bramkę, Lukjanovs strzelił w słupek, ale piłka odbiła się potem od Sandomierskiego i wpadła do siatki! Samobójczy, kuriozalny gol bramkarza Jagiellonii!
57 min. - Kolejny cios Lechii! Akcja Traore, który podał do Surmy, a strzał kapitana gdańszczan obronił Sandomierski, ale dobitka Traore była już skuteczna! To ósmy gol tego piłkarza w tym sezonie. Lechia prowadzi w Białymstoku z Jagiellonią 2:0!
60 min. - Pierwszy gol wiosną stracony przez Lechię. Dośrodkowanie Kupisza, a zostawiony bez opieki Lato łatwo posłał piłkę do siatki. Jagiellonia - Lechia 1:2!
63 min. - po rogu niecelny strzał Cionka
63 min. - zmiana w Jagiellonii: za Kascelana wszedł Hermes
66 min. - zmiana w Jagiellonii: za Sotirovicia wszedł Seratlić
68 min. - wyśmienita okazja Grzyba, po błędzie gdańskiej defensywy, ale trafił w Vućko
69 min. - po dośrodkowaniu Seratlicia omal samobójczej bramki nie strzelił Bajić. Lechia się gubi, a Jagiellonia napiera coraz bardziej zdecydowanie
70 min. - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Pietrowski
76 min. - Jagiellonia atakuje, Lechia się broni, ale gospodarze nie stwarzają sobie okazji bramkowych
77 min. - kolejna akcja gospodarzy. Strzelał Lato, ale piłkę dobrze odbił Małkowski
80 min. - znowu groźnie w polu karnym Lechii, ale Małkowski obronił strzał Frankowskiego
82 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Poźniak
84 min. - Pejović dośrodkowywał, a omal zdobył gola. Małkowski z dużymi problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką
86 min. - Pietrowski pognał prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale podał bardzo niedokładnie
89 min. - strzał głową Grzyba, ale pewnie piłkę złapał Małkowski
90 min. - sędzia doliczył 3 minuty