Instytut Informatyki na UG odpowiada dydaktyce XXI w. Przyszli informatycy będą uczyć się w nowym budynku

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
Uniwersytet Gdański doczekał się nowego Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Przy ul. Wita Stwosza 57 studiować będą m.in. przyszli adepci informatyki o profilu praktycznym. Czekają na nich nowoczesne pracownie, laboratoria, sale, aule... i pracodawcy.

Nowo oddany Instytut Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego to budynek odpowiadający dydaktyce na miarę XXI wieku. Składa się z pięciu kondygnacji i ma prawie 4 tys. m2 powierzchni. Na poziomie drugiej i trzeciej kondygnacji nowy gmach będzie skomunikowany łącznikiem z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki.

W 15 salach dydaktycznych pomieści nawet 350 osób. Aulę można podzielić na dwie mniejsze przy pomocy przesuwanych ścian. Co ciekawe posiada ona również "reżyserkę", w której podczas zajęć będą mogli zasiąść studenci niepełnosprawni, niedosłyszący lub słabowidzący.

Czytaj także

Wszystkie te nowoczesne sale, pracownie, gabinety dydaktyczno-naukowe i laboratoria czekają już tylko na to aż tej jesieni zasiądą w nich studenci.

Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i stanowi odpowiedź na potrzeby rynku pracy w zakresie zatrudnienia specjalistów z branży IT. Wartość nakładów finansowych, które były niezbędne do realizacji tego projektu, wynosi prawie 40 milionów złotych.

Czytaj także

W głównej mierze budynek posłuży adeptom nowego kierunku – informatyka o profilu praktycznym, który został uruchomiony w bieżącym roku. Od października pierwszy rok rozpocznie 76 studentów.

Na jedno miejsce aplikowało 11 kandydatów. Zdaniem rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzego Piotra Gwizdały to bardzo dużo jak na nowy kierunek.

- Jestem przekonany, że studenci drugiego roku, już będą mieli pracę - powiedział. - Informatycy są na topie i mają bardzo dobre wynagrodzenia. Informatyka o profilu praktycznym będzie kierunkiem trzyletnim, na koniec którego studenci będą bronić prac licencjackich.

Informatycy są na topie i mają bardzo dobre wynagrodzenia.

Program studiów powstał we współpracy z pracodawcami branży IT. Dzięki temu studia te łączą podstawy teoretyczne z nauką licznych współczesnych języków programowania oraz nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji. Zajęcia będą częściowo prowadzone przez doświadczonych specjalistów z trójmiejskich firm.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie