Gwałtowne burze nad Polską. Synoptycy ostrzegają: będzie...

  Gwałtowne burze nad Polską. Synoptycy ostrzegają: będzie wiać nawet 115 km/h. Gdzie może zagrzmieć i padać? Prognoza pogody na 10 sierpnia

  PK/ Maria Poznańska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gwałtowne burze nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz na terenie Polski. Specjaliści mówią o "silnym incydencie burzowym". Zmiana aury ma nastąpić w piątek, jednak już w czwartek może lokalnie zagrzmieć. Nie wiadomo jaka będzie siła wyładowań atmosferycznych i jak silny będzie wiatr, ale warto się przygotować na gwałtowną zmianę pogody. IMGW dla kilku województw wydało ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami.
  Gwałtowne burze nad Polską
  Gwałtowne burze nad Polską
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

  Gwałtowne burze nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenie 1 i 2 stopnia!  IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia! Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru aż do 115 km/h oraz miejscowymi opadami gradu dla całej wschodniej Polski.

  Ostrzeżenie dotyczy województw:
  • północnych i wschodnich powiatów woj. warmińsko - mazurskiego
  • woj. podlaskiego
  • woj. mazowieckiego
  • woj. łódzkiego
  • woj. małopolskiego
  • woj. śląskiego
  • woj. podkarpackiego
  • woj. lubuskiego
  • woj. podlaskiego
  • woj. świętokrzyskiego


  Ostrzeżenie I stopnia dot. wschodnich powiatów województw: pomorskiego i kujawsko - pomorskiego.

  Gwałtowne burze nad Polską. Może grzmieć i silnie wiać 10 .08.2018 roku  Bezchmurne niebo i upały utrzymują się na Pomorzu już od kilku tygodni. W najbliższych dniach słupki rtęci mają pokazać nieco niższe temperatury, co jednak wiąże się z możliwością wystąpienia silnych burz i miejscami obfitych opadów deszczu.

  - Na Pomorzu w czwartek przewędrują głównie burze o charakterze wewnątrzmasowym na przedfrontowych zbieżnościach wiatru - powiedział Piotr Kowalkowski z serwisu Info Meteo Elbląg.

  Nie jest jednak wiadome, w którym miejscu dokładnie rozwiną się komórki burzowe. W piątek ma nadejść chłodny front i dlatego synoptycy spodziewają się silniejszych zjawisk atmosferycznych. Prawdopodobnie jednak burze wystąpią we wschodniej części województwa pomorskiego i z większą siłą mogą przemieścić się w kierunku Warmii i Mazur.

  >>>Gdzie jest burza dziś?<<<  GDZIE TERAZ WYSTĘPUJĄ BURZE?. Śledź na bieżąco online rozwój komórek burzowych!


  Jak przemieszczają się burze? Mapa online - radar burzowy w internecie: blitzortung.org

  Gwałtowne burze nad Polską. Niż z chłodnym frontem zmierza na zachód kraju  Jak informują Łowcy Burz, w czwartek wieczorem i w nocy nad zachodnią część kraju zblizy się zatoka niżowa z chłodnym frontem, dlatego burz ma być więcej i na większym obszarze:

  Największe ryzyko silnych burz prognozowane jest na zachodzie Polski, gdzie burze dotrą znad Niemiec. Spodziewane jest przejście dość licznych komórek burzowych, które miejscami mogą trwać do godzin rannych. Będą one nieść głównie silne opady deszczu (do 20-40 mm, a miejscami wyższe) a także ryzyko silnego wiatru. Porywy mogą osiągać do 80-90km/h, a w przypadku lepiej zorganizowanych burz wiatr może nawet nieco przekroczyć tę wartość. Zasięg występowania silnego wiatru będzie jednak dość ograniczony. Burze będą się przemieszczać na północny wschód.  13330699

  Gwałtowne burze nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia 1 stopnia  IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. zachodniopomorskiego. Synoptycy informują, że z zachodu na wschód będą przemieszczały się burze z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Początkowo miejscami możliwy grad.

  W piątek., 10 sierpnia burze z gradem spodziewane są w województwach: łódzkim i wielkopolskim.

  Burze nad Polską - jak się ochronić przed burzą? Zobacz wideo w tym materiale!


  "Silny incydent burzowy" nad Polską. Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser o tym, co może wydarzyć się w piątek, 10.08

  Hiszpański pióropusz nad Polską. Upały mogą zagrażać zdrowiu!  Upały, które dotarły nad Polskę, niosą ze sobą śmiertelne zagrożenie dla dzieci i osób starszych. Takich upałów dawno temu u nas nie było, a ma być jeszcze gorzej. W 14 województwach IMGW wydało ostrzeżenia II i III stopnia, oznaczające duże niebezpieczeństwo dla ludzi. Chłodniej ma być dopiero w weekend. Wtedy słupski rtęci spadną o kilka stopni. Czytaj więcej o hiszpańskim pióropuszu >>>


  Burze nad północną Polską 4- 5.08.2018 roku. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!