Grzegorz Braun jednak zarejestrowany na kandydata w wyborach prezydenckich. Miejska Komisja Wyborcza dziś podjęła decyzję

Ewelina Oleksy
Grzegorz Braun
Grzegorz Braun Przemysław Świderski
Po weekendowym zamieszaniu z rejestracją Grzegorza Brauna na kandydata w wyborach prezydenckich w Gdańsku, w poniedziałek 11 lutego, Miejska Komisja Wyborcza jednak go zarejestrowała. Braun w wyborach więc wystartuje.

W piątek późnym wieczorem, Grzegorz Braun poinformował, że Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku odroczyła jego rejestrację na kandydata w przedterminowych wyborach prezydenckich 3 marca. Stało się to już po tym, jak Braun w terminie zgłosił wymaganą liczbę podpisów poparcia.

Jako powód wstrzymania rejestracji, Komisja - jak informował KWW Grzegorza Brauna-" podała fakt, że w obowiązującym formularzu zgłoszeniowym w miejscu informacji o adresie zamieszkania kandydata zgadnie ze stanem faktycznym wpisany został adres zamieszkania. Komisja uznała jednak, że w tej rubryce powinien był zostać wpisany adres, pod którym Kandydat widnieje w rejestrze wyborców. Ten rzekomy błąd został usunięty, jednak mimo to kandydat nie został zarejestrowany".

Rejestracja Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta Gdańska odroczona do poniedziałku 11 lutego

Sam Braun komentował:- Nie czujemy się w Gdańsku komfortowo i bezpiecznie. Mamy wrażenie, że urzędnicy, sędziowie, działają tak, żeby maksymalnie skomplikować naszą kampanię wyborczą opóźniając jej kolejne etapy. Kto wie, czy nie zmierzają do wyeliminowania mojej kandydatury pod pretekstami formalnymi- mówił Braun w nagraniu udostępnionym w sobotę w sieci.

Decyzja o rejestracji Brauna została odroczona do poniedziałku 11 lutego. Dziś, po godz. 14, Miejska Komisja Wyborcza w Gdańsku podjęła decyzję w tej sprawie i ostatecznie Brauna zarejestrowała.

- Grzegorz Braun został zarejestrowany. Komisja zarejestrowała pana Brauna na dzisiejszym posiedzeniu, mamy więc zarejestrowanych trzech kandydatów na prezydenta- potwierdza Marek Jankowski, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku. I dodaje, że początkowo- na podstawie dokumentów złożonych przez Brauna- Komisja nie była w stanie stwierdzić, czy figuruje on w rejestrze wyborców, a co za tym idzie, czy ma prawo ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdańska.
-Na posiedzeniu w piątek została wydana uchwała o wezwaniu do usunięcia wady zgłoszenia dotyczącej adresu zamieszkania. Chodziło o podanie adresu, który umożliwiałby zweryfikowanie, że pan Braun figuruje w rejestrze. Pan Grzegorz Braun tę wadę usunął od razu w piątek. Dziś złożył dodatkowe dokumenty. W weekend urzędy były zamknięte. Dlatego dziś wszystko zostało sprawdzone i dziś została podjęta uchwała o rejestracji kandydata- mówi Jankowski.

Poza Grzegorzem Braunem, w przedterminowych wyborach prezydenckich 3 marca wystartują Aleksandra Dulkiewicz i Marek Skiba.

Braun był dziś obecny w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku, gdzie oczekiwał na decyzję. Po jej wydaniu skomentował:

-Tutejsza komisja wyborcza zafundowała nam cykl przygód. Ale to paradoksalnie mobilizuje nas do pracy i potwierdza sens mojej kandydatury w wyborach. Po to tutaj jestem, żeby już nigdy więcej tutejsi urzędnicy, sędziowie, w sposób tak bezczelny nie naciągali prawa po to, by szykanować jednych, a uprzywilejować drugich, bo z takim przypadkiem mamy tu do czynienia. Moją misją jest rozmontowanie układu gdańskiego, przywrócenie Gdańska gdańszczanom- powiedział dziś w Gdańsku Braun.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
niezoperowany

W tym momencie szczerze zazdrościmy Gdańskowi, że ma tę szansę... jest to jednak zazdrość zdrowa, bo kibicujemy z całych sił. To nie Braun wygra te wybory, tylko Wy Gdańszczanie i Polska! Szacunek dla Pana Brauna, że po tylu latach "oklepywania" z lewej i prawej strony, jeszcze cokolwiek mu się chce. Jaką ocenę wystawić demokracji, która zezwala na to, by TAKIEGO CZŁOWIEKA przez lata szczuć, kopać i marginalizować? Odwagi Gdańszczanie! Po raz kolejny w historii możecie zapoczątkować coś wielkiego i być zaczątkiem ratowania polskiej suwerenności.
Gorąca prośba: nie słuchajcie tego, co o Braunie mówią oponenci... lepiej posłuchajcie jego samego. Warto. Warto poprzeć tego człowieka, bo przez lata, działając niejako w "podziemiach", na przekór niemałym trudnościom nieprzerwanie i wytrwale służył Polsce. Warto przestudiować działalność Pana Grzegorza. Najkrócej rzecz ujmując - czapki z głów moi Państwo. Pana Grzegorza, jego działalność, są mi znane dopiero od 4-5 lat i dzisiaj jest mi trochę wstyd za siebie, że wcześniej "spałem snem niedźwiedzim". Raz jeszcze - ODWAGI GDAŃSZCZANIE! Mazowsze Wam kibicuje!

n
niezoperowany

Kolejny fan "demokracji"... mam nadzieję, że za tę mendę odpowiesz finansowo. Co za czasy... prawdę podciąga się pod mowę nienawiści, a z drugiej strony uczciwych ludzi można bezkarnie lżyć w sieci. DOŚĆ!

n
niezoperowany

100/100 ja się tylko łudzę, że wszyscy opluwający Pana Grzegorza robią to nie ze złej woli, tylko z lenistwa i bezmyślności, co jednak w ŻADEN sposób ich nie usprawiedliwia. Czego byliśmy świadkami w gdańskiej wyborczej kolekturze? Ano tego, że z "demokracją" żartów nie ma. Cieszmy się i dziękujemy Bogu, że są tacy ludzie jak G.Braun... i wstydźmy się jednocześnie za wszystkich szydzących i podstawiających mu nogi. W przeciwieństwie do niego, sami nie mają oni cywilnej odwagi, by wskazać palcem szambo i powiedzieć, że jednak śmierdzi. Dziękujemy Panie Grzegorzu! Trzymamy kciuki!

n
niezoperowany

Czego jak czego, ale lenistwa to Panu Grzegorzowi bym raczej nie zarzucał, bo nie dość, że łapie najczęściej kilka srok za ogon, to jeszcze nie wyciąga ręki po pieniądze do ministerstwa. Sądzę, że po prostu nie wiesz o czym i o kim piszesz. Nie krzywdź człowieka, tylko poznaj jego historię... na pierwszy ogień proponuję zgłębić, jak po złożeniu skargi o pobicie, był przez przeszło 7 lat ciągany po sądach, gdzie występował w roli napastnika, nie ofiary. Warto zgłębić jakie bagno mamy w kraju

i
isg

Pozaokrągłostołowcy nie śpiewający z ustalonego klucza nie dość, że wzbudzają nienawiść poprawnościowo wytresowanych, to mogą "płakać " tylko w sieci, bo przecież żadna tv ich raczej nie zaprosi. Zwłaszcza kogoś, kto jest bardzo spostrzegawczy (a wytresowani/ci ze średnim IQ mylą spostrzegawczość z antysemityzmem hahahahahaha). Dlatego inwektywy różnych biedaków polskojęzycznych...

H
Hodyn

Polak - Grzegorz Braun na prezydenta Gdańska !! Nie tyłki i sługusy goni z pliki !!

O
Olo

No i dobrze że startuje, przewietrzyć korytarze urzędów, sądów i innych jednostek samorządowych?, za długo jest jedna opcja. Pan Braun wygląda na uczciwego człowieka, który do tego potrafi porządnie potrzasnac skostnialymi ukladami, sądzę że pomoże mu w tym pan Plazynski
Pytanie tylko czy chcą tego Gdanszczanie?

P
Przemek

Tylko Braun jest godnym tej posady, aby zmienić GDAŃSK na lepsze

O
Onon

Bo miał racje i komisja to przyznala jednoczesnie uznając ze nielegalnie zebrane podpisy sa ważne. I naprawde uważasz że Pan Braun w adresie zamieszkania nie wpisał adresu zamieszkania??? Naprawde aż taki naiwny jestes?

P
Pomorzanin

Spokojnie. Gdańszczanie go niedługo wypiszą.

T
Tomek

Szkoda, że pan Braun nie potrafi być obiektywny. Dopiero co sam chwytał się niskich i żenujących zagrywek żeby z przyczyn formalnych (nazwa komitetu) podważyć kandydaturę Dulkiewicz, ale jak ktoś już ma do niego uwagi, to wtedy jest już spisek i niesprawiedliwość... Pomijając to, że nie jest zbyt autentyczny jako obrońca spraw Gdańszczan, biorąc pod uwagę, że wcześniej startował bez powodzenia m.in. na prezydenta Wrocławia i kraju, wygląda raczej na osobę desperacko szukającą zaczepienia się w polityce, a nie na wspaniałego wybawcę jakim się próbuje przedstawiać. Nawet PiS nie było na tyle bezczelne, (albo raczej bało się druzgocącej porażki) żeby wdawać się w walkę w Gdańsku po tym co się wydarzyło, ale Pan Braun ani odrobiny wstydu nie ma i nie mógł przegapić takiej okazji, żeby zaistnieć... Bo na zwycięstwo w wyborach i tak nie ma szans. Brak słów...

P
Polihistor

A jakich zadufanych w sobie!
"My gdańszczanie", "my wiemy", "nam nie trzeba" itd.
Zapyziałe miasto małych ludzi. O, coś jak w WMG! Jak ulał! Ciekawe, czy gotowych rzucać w Brauna kamieniami i łajnem, jak ich poprzednicy, do związków z którymi tak chętnie się przyznają?

X
X

Czemu JEDNAK, a może JEDNAK on wygra a nie koleżanka Adamowicza ?

B
Brown - nazi clown

a już ta menda napłakała sie w sieci, że układ, że żydzi, że biją

i
isg

Nikt nie zmusza do bycia Polakiem. Wiedzę zaś czerpie się z różnych źródeł, chyba że ktoś woli funkcjonować w tzw. bańce informacyjnej, tj. z tych tylko źródeł , które potwierdzają własne wyobrażenie o świecie. Jeżeli ktoś nie chce zagłuszać sumienia , lub jest po prostu ciekawy rzeczywistości, to wychodzi poza bańkę.

Dodaj ogłoszenie