Gryf finalistą Pucharu Polski

Zbigniew Brucki
Tomasz Bołt
Znamy już pierwszego finalistę regionalnych rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski. Drugiego poznamy w sobotę.

Futboliści świeżo upieczonego drugoligowca, Gryfa Wejherowo, wystąpią w finale regionalnych rozgrywek pucharowych. Żółto-czarni zapewnili to sobie, gromiąc na wyjeździe 6:1 (2:0) rezerwy innej pomorskiej drużyny, Bytovii Bytów.

Wbrew pozorom, sądząc po końcowym rezultacie, zwycięstwo gościom wcale nie przyszło łatwo. Jeszcze sześć minut przed przerwą na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Wówczas dopiero otworzył się worek z golami.

Rozpoczął, po asyście Łukasza Pietronia, Michał Fidziukiewicz, a tuż przed zejściem na przerwę, po dwójkowej akcji z Grzegorzem Gicewiczem na 2:0 dla gości podwyższył Mateusz Toporkiewicz. On też po zmianie stron zaczął w 49 min ostre strzelanie. Sześć minut później dystans na 1:3 zmniejszył Marek Kowal, ale potem do siatki trafiali już tylko piłkarze Gryfa. Na 4:1 z rzutu wolnego, po rykoszecie od obrońcy, podwyższył Toporkiewicz, 5:1 - strzałem głową Przemysław Kostuch, a końcowy wynik ustalił Krzysztof Wicki.

Drugi finalista regionalnych rozgrywek PP zostanie wyłoniony w sobotę w Kościerzynie. Miejscowa Kaszubia podejmie Cartusię Kartuzy.

Mecz na stadionie przy ul. Kamiennej zaplanowano na godz. 17. Wstęp wolny.

Bytovia II Bytów - Gryf Wejherowo 1:6 (0:2)
Bramki: Marek Kowal (55) - Michał Fidziukiewicz (39), Mateusz Toporkiewicz (45, 49, 62), Przemysław Kostuch (66), Krzysztof Wicki (67).

Bytovia II: Oszmaniec - Pufelski, Cierson, Król, Galikowski (67 Stoltman), Kobiella (71 Piechowski), Śmigiel, Waleszczyk, Chylewski, Zejglic (56 Paraficz), Kowal (56 Brzedziański).