Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Arka zremisowała w Zabrzu z Górnikiem 2:2 (1:1). Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Marciniak, Jeż (84 Gierczak), Przybylski, Gasparik (72 Wodecki) - Sikorski (72 Zahorski). Arka: Moretto - Bruma, Żołnierewicz, Szmatiuk, Noll - Płotka - Duarte (59 Ivanovski), Zawistowski, Bożok (78 Czoska), Ross - Labukas (90+3 Skela).

1 minuta - sędzia Marcin Borski z Warszawy rozpoczął mecz
3 min. - pierwszy róg dla Górnika. Po rogu niecelnie strzelał Bonin
6 min. - strzał z dystansu Zawistowskiego, ale daleko od bramki
10 min. - agresywna gra Arki, która skutecznie broni dostępu do własnej bramki i szuka okazji do przeprowadzenia ofensywnej akcji
12 min. - szansa dla Górnika. Świetne zagranie głową Sikorskiego, a po strzale Jeża piłka odbiła się od obu słupków gdyńskiej bramki i wyszła w pole! Szczęście Arki!
13 min. - po będzie Szmatiuka gdyńską drużynę ratował Moretto
16 min. - niecelny strzał z dystansu Sikorskiego
18 min. - okres słabszej gry Arki. Górnik zaatakował bardziej zdecydowanie
23 min. - róg dla Górnika. Po dośrodkowaniu Gasparika dwukrotnie obrońcy Arki wybili piłkę za linię końcową. Po trzecim kornerze piłkę wypiąstkował Moretto
24 min. - Gol dla Górnika! Z rzutu wolnego dośrodkował Jeż, a piłkę głową do bramki skierował Banaś! Górnik - Arka 1:0!
29 min. - mecz pod kontrolą Górnika. Arka próbuje atakować, ale bez zagrożenia
30 min. - najlepsza akcja piłkarzy z Gdyni. Z 18 metrów strzelał Labukas, ale też obok słupka. Stachowiak tylko wzrokiem odprowadził piłkę
37 min. - z rzutu wolnego dośrodkował Bożok, a głową wyrównującego gola strzelił Noll! Górnik - Arka 1:1!
39 min. - prób strzału Rossa, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Górnika
45 min. - koniec pierwszej połowy. Górnik - Arka 1:1

46 min. - początek drugiej połowy spotkania
49 min. - Duarte na spalonym, ale sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki. Piłkarz Arki nie sięgnął jednak piłki
52 min. - Arka wygrywa w Zabrzu 2:1! Noll przeprowadził indywidualną akcję, strzelił z dystansu, a futbolówka odbiła się od Banasia i wpadła do siatki obok spóźnionego Stachowiaka!
58 min. - Banaś zamykał akcję Górnika w polu karnym, ale strzelił bardzo niecelnie
59 min. - zmiana w Arce: za Duarte wszedł Ivanovski
63 min. - lepsza gra Arki, która przeważa po strzeleniu golu. Aktywny jest Noll, który dośrodkowuje i strzela. Górnik nie może się pozbierać
66 min. - po nakładce Brumy rzut wolny pośredni z pola karnego dla Górnika. Gospodarze nie mieli pomysłu na rozegranie tego stałego fragmentu i skończyło się na strachu
67 min. - groźnie w polu karnym Arki, ale Żołnierewicz czystko wybił piłkę spod nóg Sikorskiego
71 min. - bardzo niecelny strzał z dystansu Labukasa
78 min. - zmiana w Arce: za Bożoka wszedł Czoska
79 min. - zamieszanie w polu karnym i Wodecki, mimo asysty obrońców, strzelił pod poprzeczkę. Górnik - Arka 2:2! Gospodarze wyrównali po stałym fragmencie gry, kiedy nic nie wskazywało na to, że zabrzanie mogą się podnieść
83 min. - żółta kartka dla Labukasa
84 min. - zmiana w Górniku: za Jeża wszedł Gierczak
89 min. - niecelny strzał Brumy z dystansu
90 min. - sędzia doliczył 4 minuty
90 min. - szansa Arki na zwycięstwo. Podawał Zawistowski, a Noll uderzył z pola karnego, ale nie trafił w bramkę Górnika