GIF wycofał te leki z aptek. Dlaczego? Sprawdź, czy nie masz ich w apteczce AKTUALNE OSTRZEŻENIE GIF [16. 9. 2019 r.]

TKZaktualizowano 
Leki wycofane ze sprzedaży w aptekach: GIF w ostatnim czasie wycofał bądź wstrzymał w obrocie szereg leków.Sprawdź nazwy i serię >>>
GIF wycofał w ostatnim czasie z aptek szereg leków. Sprawdź, czy nie masz ich w apteczce. Podajemy aktualną listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny wraz z nazwą leku, datą produkcji, terminem ważności, numerem serii i informacjami o producencie. Bądź na bieżąco, zobacz galerię i zapoznaj się z wycofanymi przez GIF lekami.

GIF wycofał szereg leków. Sprawdź jakich

Wątpliwość Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wzbudziło w sierpniu i we wrześniu 2019 wiele leków. Zobacz w galerii, które zostały wycofane.

Leki wycofane przez GIF SIERPIEŃ 2019
Sprawdź listę na tych planszach

Komunikaty GIF-u to ważne dla zdrowia informacje, niejednokrotnie o zanieczyszczeniach w lekach i substancjach, których nie można zażywać, gdyż nieść one mogą zagrożenia dla zdrowia. Pełną listę z sierpnia 2019 roku znajdziesz w galerii.

W opisach wycofanych leków znajdziesz:

 • nazwę leku
 • przeznaczenie
 • numer i serię wycofanego leku
 • podmiot odpowiedzialny za dany produkt
 • datę ważności

Jakie są powody wycofywania leków przez GIF?

GIF decyzje o wycofaniu leków oraz wstrzymywaniu ich w obrocie podejmuje na podstawie kompetencji, które określa Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna w ustawie. GIF trzyma pieczę nad jakością produktów leczniczych. Co podlega kontroli?

 • warunki transportu, przeładunku i przechowywania produktów leczniczych,
 • kontrolowanie aptek i innych jednostek prowadzących obrót detaliczny i hurtowy produktami leczniczymi,
 • właściwe oznakowanie i reklamy produktów leczniczych.

GIF może wycofać lek lub jego konkretną partię z kilku powodów:

 • w składzie leku znajduje się nielegalna/szkodliwa substancja
 • zbyt wysoki poziom zanieczyszczenia przynajmniej jednej z substancji
 • partia leku była źle przechowywana
 • brak spełnienia wymagań jakościowych

polecane: Probiotyki – jakie mają właściwości lecznicze?

Wideo

Materiał oryginalny: GIF wycofał te leki z aptek. Dlaczego? Sprawdź, czy nie masz ich w apteczce AKTUALNE OSTRZEŻENIE GIF [16. 9. 2019 r.] - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bogusław Maśliński

Czytamy: GIF wycofał te leki z aptek, z aptek a więc już zakupionych opłaconych producentowi. A gdzie polskie kontrole farmaceutyczne, nadal działają na zasadzie,

Prezenty tzw. szkoleniowe, Włoska Riwiera kilka tygodni opalania i opłaty z zapasem na powrót, temat już dawno przerabiany nadal żyje?????. Pieniądze nie śmierdzą, a selekcja naturalna jest wskazana przez ONZ. Obecnie jak twierdzą media na nowotwory jelita umiera

Miesięcznie 36 osób, Polska to bogaty kraj. III RP to jedyne państwo także w europie środkowej która nie refunduje tych tabletek. Brawo PiS brawo posłowie i senatorowie.

Jeszcze dwie kadencje i zalecenie ONZ pani

Tylu Polaków nie umierało od czasów wojny

W ubiegłym roku zmarło 414 tys. mieszkańców naszego kraju, czyli ok. 3 proc. więcej niż w roku poprzednim. Taka liczba zgonów jak w 2018 r. była przewidywana dopiero na lata 30. XXI wieku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Musisz to wiedzieć!(219) Sekretarz ONZ zdradza plan depopulacji ludzkości! To o nas!

https://www.youtube.com/watch?v=VEkxjxGwjIw

Codex Alimentarius - PLAN ONZ na DEPOPULACJĘ LUDZKOŚCI

Christiana Figueres, sekretarz wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, stwierdziła w wywiadzie, że Ziemia jest już za bardzo obciążona ludźmi i powinniśmy przyjrzeć się planom wyludnia planety.

https://www.youtube.com/watch?v=feEpGV09qM4

Sekretarz ONZ: Powinniśmy wyludnić ziemię, depopulacja to ...

https://youtu.be/xFGksEgSwk8

nad Wisłą wystarczy według pani sekretarz 15 mil. Leków na nowotwory nie będzie III RP musi wykonać plan.

G
Gość

Przy ważnym temacie można było sobie darować milion reklam , ale kasa przede wszystkim .

G
Gość
10 września, 16:44, Gość:

Wreszcie nie jesteśmy zatruwani lekami, dzięki kontroli składników. Dzięki za to, że nasi obywatele nie są skazani na zagładę ani biedę.

Tak myslisz? Grubo sie myslisz. Oni chca zebys myslal ze nad tym maja nadzor.

G
Gość
10 września, 16:44, Gość:

Wreszcie nie jesteśmy zatruwani lekami, dzięki kontroli składników. Dzięki za to, że nasi obywatele nie są skazani na zagładę ani biedę.

Zwrociliscie uwage na to jaka date przydatnosci maja te leki? Wlasciwie to nikt juz ich nie ma poniewaz juz je spozycia. To jest cyrk. Chca sprawic wrazenoe ze panuja nad rynkiem farmaceutycznym.

G
Gość

i konieczne były te slajdy? a nie można listy wkleić, co za bzdura

G
Gość

A nie można było listy leków napisać pod artykułem? Starsi ludzie nie wejdą do tej waszej galerii!

G
Gość

Kiedy GIF wycofa oszukańczy pseudo lek zwany statynami, obniżajacymi cholesterol? Statyny powoduja rozpad mięśni, odbierają możnośc chodzenia i nowotwory. Cholesterolu nie można zbijać, najwięcej go jest w mózgu. Cholesterol to nasz przyjaciel a nie wróg, mafia farmacutyczna wymysliła, ze cholesterol to wróg żeby zarabiac na nas miliardy.

o
osiol nad oslami

mam i zezre wszystkie

G
Gość

Podobno lekarze z Gniezna zamawiają leki z miasta założyciela sieci obozów koncentracyjnych.

G
Gość

Wreszcie nie jesteśmy zatruwani lekami, dzięki kontroli składników. Dzięki za to, że nasi obywatele nie są skazani na zagładę ani biedę.

Dodaj ogłoszenie