Gdynia w grze o Ekstraklasę. Arka Gdynia - Odra Opole 4:2. Pewny awans do finałów z Motorem Lublin

Arka Gdynia udźwignęła rolę faworyta w meczu barażowym z Odrą Opole. Awansowała do finału, w którym zagra z Motorem Lublin Jakub Steinborn
Arka Gdynia nie dopłynęła do końca sezonu 2023/2024 na miejscu gwarantującym bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Żółto-niebiescy mają jeszcze koło ratunkowe w postaci dwupoziomowych barażów. W czwartek, 30 maja 2024 roku przy Olimpijskiej mierzyli się z Odrą Opole. Arka Gdynia wygrała 4:2 z drużyną Adama Noconia.

Arka Gdynia w finale baraży o ekstraklasę. Po wygranej nad Odrą Opole na piłkarzy z Gdyni czeka już ostatni krok do wykonania. Kto zagra w piłkarskiej elicie? Motor Lublin, który w rzutach karnych pokonał Górnika Łęczna lub Arka Gdynia

Pierwszy mecz Arki w barażach zakończony. Gdynianie wygrali 4:2! W niedzielę przed własną publicznością zmierzą się z Motorem Lublin.

Jiri Piroch tym razem głową popisał się przy rzucie rożnym.

90+3 min. Odra zmniejsza straty. 4:2!!!

Hiszpański obrońca Arki ukarany żółtą kartką. Odra ma rzut wolny przed polem karnym Pawła Lenarcika.

Mamy młodego kibica na murawie. Chyba za wcześnie wyruszył po autografy.

Navarro ucierpiał w zderzeniu z piłkarzem Odry.

Turski ukarany żółtą kartką.

88 min. Galan kąśliwie zza pola karnego. Lenarcik odbił piłkę, ale zdołał do niej dopaść.

Już chyba możemy napisać, że Arka Gdynia zagra w finale barażów z Motorem Lublin! Tylko kataklizm może odebrać żółto-niebieskim miejsce w niedzielnym meczu.

Co za seria błędów piłkarzy Odry! Skrzydłowy Arki wykorzystał brak zdecydowania, minął balansem ciała interweniującego wysoko bramkarza i wbił futbolówkę na pustą bramkę!

84 min. Olfa Kobacki na 4:1!

Gaprindaszwili zgłasza potrzebę pomocy medycznej. Leży na boisku. To chyba skurcze.

77 min. Hubert Turski wchodzi na boisko za Karola Czubaka.

75 min. Maksymilian Hebel ukarany żółtą kartką.

Trzy zmiany w zespole gości z Opola. Trener Nocoń musi pobudzić zespół w ten sposób.

69 min. Kasjan Lipkowski oraz Hubert Adamczyk wbiegli na murawę. Zmienili odpowiednio Jakuba Staniszewskiego i Alassane Sidibe.

Zmiany w zespole Arki Gdynia.

66 min. Borecki zatańczył w polu karnym i uderzył kąśliwie z narożnika. Jest w gazie ten chłopak.

Zapowiada się na ważne zwycięstwo Arki, która ostatnio znalazła się w dołku mentalnym. W końcu oglądamy mecz, w którym gdynianie są skuteczni i cieszą się futbolem.

Gaprindaszwili zrobił tę akcję. Ruszył na przebój prawym skrzydłem, zagrał tuż przed bramkę Odry, a tam ofiarnie interweniujący obrońca Jakub Szrek wbił futbolówkę do własnej siatki.

3:1 dla Arki!!!

Arka ma kolejne sytuacje ze stałych fragmentów gry. Wykonanie jednak nie pozwala na podwyższenie prowadzenia.

53 min. Jakub Antczak nieprzepisowo powstrzymywał szarżującego Kobackiego i zobaczył za to żółtą kartkę.

I jedni i drudzy nie mogą być pewni swojego. Odra jest oczywiście w słabszej sytuacji, ale to nie jest zmartwieniem kibiców w Gdyni.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania!

Do przerwy Arka strzelała 8 razy na bramkę Odry, a czterokrotnie były to uderzenia celne. Odra ma stuprocentową skuteczność - jeden strzał i jeden gol.

Koniec pierwszej połowy! Arka prowadzi z Odrą 2:1. Po ciosie gdynianie zdołali się odrodzić. To zapowiada bardzo dobre zawody w kolejnych 45 minutach!

Czubakowi na głowę idealnie zagrał, tym razem z prawej strony pola karnego Tornike Gaprindaszwili!

Co za odrodzenie Arki!!! Najlepszy strzelec żółto-niebieskich wykorzystał swój wzrost i strzelił piękną bramkę głową!

44 min. Karol Czubak na 2:1!!!!

Olaf Kobacki wrzucił piłkę z lewej strony w pole karne, obrońcy Odry wybili ją na przedpole, a bramką z półwoleja popisał się Michał Borecki.

42 min. Jest remis 1:1!

40 min. Marc Navarro próbował z daleka z rzutu wolnego. Strzał celny, ale Artur Haluch nie miał żadnych problemów.

Czy to będzie powtórka z ostatniego meczu z GKS-em Katowice? Arka musi odrabiać straty u siebie.

Odra wykorzystała stały fragment gry. Borja Galan wrzucał piłkę, a akcję z prawej strony skutecznie zamknął Jiri Piroch.

34 min. Odra wychodzi na prowadzenie 1:0!

Za nami 30 minut spotkania, które rozczarowuje. Obie drużyny mocno koncentrują się na defensywie.

21 min. Michał Borecki na fantazji spróbował z ponad 30 metrów, ale nad poprzeczką.

Rozpoczęła się 20 minuta spotkania. Brakuje na razie wyrazistej sytuacji podbramkowej. Arka utrzymuje się przy piłce, ale - póki co - nic z tego nie wynika.

Trwa wzajemne badanie się. Arka próbuje zbudować akcję atakiem pozycyjnym.

8 min. Tornike Gaprindaszwili w próbie zza pola karnego. Trafił w bramkę, ale to był zbyt prosty do obrony strzał.

Rozpoczął się drugi półfinał barażowy Arka Gdynia - Odra Opole!

Obie drużyny już na murawie stadionu miejskiego przy Olimpijskiej. Arka jest faworytem meczu z Odrą. Zobaczymy, czy przełoży się to na kontrolę gry.

Trener Wojciech Łobodziński dzisiaj nie może skorzystać łącznie z sześciu zawodników. Aż czterech z nich wyeliminowały kontuzje.

Motor Lublin wystąpi w finałach barażów o PKO Ekstraklasę. Po rzutach karnych 4:2 pokonał Górnik Łęczna. Dla gości nie trafiali Adam Deja oraz Daniel Dziwniel.

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole został przesunięty w czasie ze względu na pierwsze spotkanie w Lublinie. Mecz przy Olimpijskiej rozpocznie się o godz. 20.40.

W pierwszym dzisiejszym meczu barażowym Motor Lublin - Górnik Łęczna nie było rozstrzygnięcia po 120 minutach. Finalistę wyłonią dopiero rzuty karne.

Kapitanami zespołów na te spotkanie będą Ołeksandr Azackij w Arce oraz Mateusz Kamiński w Odrze.

Poznaliśmy składy, w jakim rozpoczną mecz obie drużyny.

Arka rozpocznie w zestawieniu: Paweł Lenarcik - Marc Navarro, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Ołeksandr Azackij - Tornike Gaprindaszwili, Jakub Staniszewski, Michał Borecki, Olaf Kobacki - Alassane Sidibe, Karol Czubak.

Odra rozpocznie w składzie: Artur Haluch - Jakub Szrek, Rafał Niziołek, Mateusz Kamiński, Jiri Piroch - Artur Pikk, Adrian Purzycki, Jakub Antczak, Dawid Czapliński, Borja Galan - Franco Sarmiento.

Arka Gdynia - Odra Opole w barażach NA ŻYWO

Dwa dodatkowe kroki trzeba zrobić, aby wywalczyć sobie trzecie miejsce w PKO Ekstraklasie. Zaszczytu tego dostąpi jeden z czterech zespołów przystępujących do barażów. Wśród tych ekip jest Arka Gdynia, która sportowo osłabła na finiszu rozgrywek. Żółto-niebiescy zajęli trzecie miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi, więc dwa nadchodzące (jedno pewne, a drugie zależne od wyniku pierwszego) spotkania mogą rozegrać przed własną publicznością.

Arka Gdynia w półfinałach barażów zmierzy się z Odrą Opole, czyli szóstą ekipą tabeli. Bilans spotkań gości to 15 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek, a stosunek bramek 42-32. Drużyna prowadzona przez znanego w Gdyni trenera Adama Noconia rzutem na taśmę zapewniła sobie udział w dodatkowej fazie rozgrywek.

Bilans dotychczasowych meczów Arki Gdynia z Odrą Opole jest dosyć wyrównany. W 32 konfrontacjach Arka wygrywała 9 razy, zanotowano 13 remisów i 10 zwycięstw Odry. Stosunek bramek to 34:33 na korzyść opolskiej ekipy.

Arka Gdynia faworytem meczu barażowego z Odrą Opole

Faworytem meczu w Gdyni będzie zespół trenera Wojciecha Łobodzińskiego. Wiadomo, że po ostatnim spotkaniu sezonu z powodu kontuzji wypadł ze składu doświadczony obrońca Martin Dobrotka, a za kartki pauzować musi defensywny pomocnik Sebastian Milewski.

Mecz Arka Gdynia - Odra Opole rozpocznie się w czwartek, 30 maja 2024 roku o godz. 20.30. Sędziować go będzie Piotr Lasyk z Bytomia, a za VAR odpowiadać będzie Paweł Malec z Łodzi. Transmisja spotkania na antenie Polsatu Sport 2.