MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdynia: Prawo w WSAiB docenione po raz kolejny. Według „Rzeczpospolitej” Wydział Prawa gdyńskiej uczelni jest najlepszy w Polsce

Łukasz Kamasz
Opracowanie:
Prawo na WSAiB najlepsze w Polsce według „Rzeczpospolitej”
Prawo na WSAiB najlepsze w Polsce według „Rzeczpospolitej” Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
To nie pierwszy raz, gdy Wydział Prawa Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni zajmuje najwyższe miejsca w rankingach uczelni niepublicznych w Polsce. Tym razem gdyńską uczelnię docenił dziennik „Rzeczpospolita”. Wydział okazał się najlepszy w kategorii uczelni niepublicznych, które najlepiej przygotowały swoich absolwentów do egzaminów na aplikacje prawnicze w 2019 roku.

Wydział prawa WSAiB najlepszy w Polsce. Ranking „Rzeczpospolitej”

Według „Rzeczpospolitej” Wydział Prawa gdyńskiej uczelni jest najlepszy w Polsce.
W rankingu Wydziałów Prawa 2020 dziennik „Rzeczpospolita” wyróżnił najlepsze polskie uczelnie publiczne oraz niepubliczne. W rankingu brano pod uwagę:

  • zdawalność absolwentów na aplikacje prawnicze,
  • potencjał naukowy,
  • jakość kształcenia,
  • współpracę z zagranicą.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni znalazła się na pierwszym miejscu wśród uczelni niepublicznych najlepiej przygotowujących swoich absolwentów do egzaminów na aplikacje prawnicze w 2019 roku. Poziom zdawalności wyniósł tu 60 procent. Gdyński WSAiB był również w czołówce w innych kategoriach: jakości kształcenia i ogólnego poziomu szkoły wyższej.

– Pierwsze miejsce w kategorii zdawalności na aplikacje jest wynikiem innowacyjnego programu studiów oraz doskonałej kadry naukowej posiadającej doświadczenie praktyczne.

– Pokazuje to w sposób obiektywny jakość kształcenia studentów na [b]Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Kwiatkowskiego. Już w trakcie nauki nasi studenci wcielają się w role: sędziego, prokuratora czy adwokata w rozprawach organizowanych w sali sądowej na terenie uczelni oraz biorą udział w rozprawach w sądach cywilnych, karnych i administracyjnych. Są kompleksowo przygotowani do pracy w zawodzie prawnika – mówi dr Paweł Chyc, dziekan Wydziału Prawa i Administracji WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Ranking Wydziałów Prawa 2020. „Rzeczpospolita”. Jakie uczelnie?

Wśród uczelni niepublicznych najlepiej przygotowujących swoich absolwentów do egzaminów na aplikacje prawnicze w 2019 roku tuż za WSAiB w Gdyni uplasowały się:

  • SWPS w Warszawie z wynikiem 50%,
  • Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej z wynikiem 50%,
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu z niemal 48%.

WSAiB w Gdyni, Wydział Prawa. W jakich jeszcze rankingach została doceniona uczelnia?

Przypomnijmy, że całkiem niedawno prawo na WSAiB zostało docenione również w innym rankingu. W XIV Rankingu Wydziałów Prawa 2020 „Dziennika Gazety Prawnej” wśród uczelni niepublicznych Wydział Prawa WSAiB zajął 3. miejsce w Polsce.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni kształci studentów na dziewięciu kierunkach. To: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, logistics, logistyka, management, prawo, studia menadżersko-prawne oraz zarządzanie.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki