Gdynia: Forum Wizja Rozwoju w Akademii Marynarki Wojennej. Najważniejsza konferencja gospodarcza w północnej Polsce [26-27.08.2021]

red
Forum Wizja Rozwoju w Gdyni co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Także zbliżająca się edycja odbędzie się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.
Forum Wizja Rozwoju w Gdyni co roku gromadzi kilka tysięcy osób. Także zbliżająca się edycja odbędzie się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Przemysław Świderski
Udostępnij:
W czwartek 26.08.2021 r. w Akademii Marynarki Wojennej rozpocznie się czwarte już Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Przez dwa dni eksperci, ekonomiści i przedsiębiorcy dyskutować będą o najważniejszych zagadnieniach dla narodowej gospodarki.

Udział w forum jest bezpłatny. Za pośrednictwem strony www.wizjarozwoju.pl przebieg debat będzie można obserwować także online.

Konferencja zgromadzi wybitnych ekspertów, w tym ekonomistów, przedsiębiorców, polityków i naukowców. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

- Przed nami dekada rozwoju. Czeka nas wiele wysiłków, ale wierzę, że dzięki współpracy sektorów i branż uda nam się dokonać skoku technologicznego i stworzyć mocne fundamenty nowoczesnego państwa, w którym każdy będzie mógł realizować swoje ambicje i marzenia - napisał Mateusz Morawiecki w liście do uczestników konferencji. - Wierzę też, że z owoców wspólnej pracy korzystać będą pokolenia naszych dzieci i wnuków, a Polska dzięki potencjałowi swoich obywateli, firm i gmin będzie odgrywać ważną rolę w przemianach gospodarczych następnych dekad. Właśnie taki horyzont w tej chwili rozciąga się przed nami. Warto rozmawiać o sposobach, rozwiązaniach i pomysłach, które ten horyzont jeszcze bardziej przybliżą.

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni od trzech już lat gromadzi kilka tysięcy osób. W tegorocznej edycji plan paneli dyskusyjnych oparty został o zagadnienia z obszarów gospodarczych istotnych zarówno dla regionu, jak i całej Polski.

Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego programu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest Kongres 3W - Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Ma przyczynić się do budowania społecznej świadomości na temat wpływu codziennych, konsumenckich wyborów na gospodarkę i środowisko.

- Ideą Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata - zapowiada Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju. - Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach, od atomu po biogaz i wodę.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce, wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę, rozwiązaniom transportowym oraz gospodarce morskiej. Dodatkowo tradycją Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest uwzględnienie w agendzie polityki senioralnej. W trakcie czwartej edycji eksperci porozmawiają o kwestiach związanych z aktywizacją osób starszych oraz poszukają rozwiązań ułatwiającym im funkcjonowanie w społeczeństwie.

Na stronie www.wizjarozwoju.pl zapoznać można się z pełnym programem wydarzenia oraz listą prelegentów.

Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni jest PKN Orlen. Partnerzy strategiczni to Bank Gospodarstwa Krajowego , Węglokoks i KGHM Polska Miedź.

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni wspierają ponadto m.in. Totalizator Sportowy, Energa Grupa Orlen, Grupa Lotos, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie