Ponad 60 milionów złotych za wybudowanie węzła integracyjnego w Gdyni Chyloni chce firma, która jako jedyna zgłosiła się w przetargu. To niemal dwa razy więcej, niż na inwestycję zaplanowało miasto. Wszystko wskazuje więc na to, że postępowanie przetargowe zostanie powtórzone.

Węzeł integracyjny w Chyloni opóźniony

Budowa węzła integracyjnego w Gdyni Chyloni miała się rozpocząć w 2017 roku. Przetarg na inwestycję ogłoszono jednak dopiero jesienią. Jedyna oferta, jaka wpłynęła opiewa na 60,5 miliona złotych. Tymczasem miasto na inwestycję zarezerwowało 31 milionów złotych. To sprawia, że władze Gdyni zapewne zdecydują się przetarg unieważnić i tańszego wykonawcy poszukać w kolejnym postępowaniu.

Zobacz również: Gdynia ma projekt budżetu na 2019 rok. Zobacz, które inwestycje zostaną zrealizowane

- Patrząc na doświadczenie z ostatnich kilku miesięcy, w pierwszych przetargach otrzymujemy z reguły oferty dwukrotnie droższe, niż nasz budżet - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni do spraw rozwoju. - Często jest jednak tak, że w powtórzonych przetargach te oferty są już znacznie niższe - dodaje Marek Łucyk sugerując w ten sposób, że i w tym przypadku miasto zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Jeśli tak się rzeczywiście stanie, nowy przetarg ogłoszony zostanie najprawdopodobniej wiosną. Jeśli uda się go rozstrzygnąć, budowa węzła integracyjnego rozpocznie się najwcześniej latem przyszłego roku.

Projekt węzła na placu Dworcowym

Projektowanie węzła integracyjnego na placu Dworcowym rozpoczęło się na początku 2016 roku, a kilka miesięcy później uchwalono nowy plan miejscowy.

Projekt kosztował niespełna 800 tysięcy złotych, a w połowie ubiegłego roku miastu udało się uzyskać 75-procentowe dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

Zobacz galerię

Co powstanie na placu Dworcowym w Chyloni? Czytaj więcej na stronie gdynia.naszemiasto.pl

Zobacz też: Przegląd najważniejszych wydarzeń minionych dni na Pomorzu

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: