MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańskie dzielnice witają lato w ten weekend. Sprawdźcie, co się będzie działo!

OPRAC.:
Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Gdańskie dzielnice witają lato w ten weekend. Sprawdźcie, co się będzie dziać!
Gdańskie dzielnice witają lato w ten weekend. Sprawdźcie, co się będzie dziać! Karolina Misztal
Lato zbliża się wielkimi krokami. Nie ma lepszego sposobu na jego powitanie niż wspólna zabawa w sąsiedzkim gronie. W sobotę, 22 czerwca wiele atrakcji zaplanowano m.in. na Placu Zebrań Ludowych, w Nowym Porcie, Brzeźnie, na Dolnym Mieście i we Wrzeszczu.

Wielokulturowy piknik na Placu Zebrań Ludowych

W sobotę, 22 czerwca na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się Wielokulturowy piknik w ramach Światowego Dnia Uchodźcy. Wydarzenie, podczas którego odwiedzający skorzystają ze specjalnie przygotowanych stref, pozwalających poznać inne kultury i celebrować różnorodność, rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 17.00. Wstęp jest wolny.

Organizatorzy połączą siły, by stworzyć przestrzeń dla integracji osób z doświadczeniem migracyjnym, budować pozytywne relacje i wzajemny szacunek dla różnorodności kulturowej.

Program pikniku obfituje w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zaplanowano zawody i zabawy dla dzieci, pokazy i warsztaty artystyczne (w tym pokazy kulinarne), występy zespołów i grup muzycznych, stoiska wystawiennicze i informacyjne, strefy relaksu i gastronomii oraz bogatą część artystyczną. Na scenie wystąpią artyści wielu kultur i narodowości, a punktem kulminacyjnym będzie występ Orkiestry Sił Zbrojnych Ukrainy z Kijowa.

ZOBACZ TAKŻE: Nocne obrady na torach. Nagranie z Gdańska podbija internet

Atrakcje dla dzieci i ich rodziców zapewnią też organizatorzy społeczności lokalnej MOPR. W programie są m.in. różnorodne zajęcia artystyczne dla najmłodszych, gry: w szachy XXL i koło fortuny. Będzie też można nieco odetchnąć w strefie relaksu.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego i Miasto Gdańsk. W imprezie udział weźmie też wielu partnerów: instytucje, organizacje pozarządowe zaangażowane m.in. w aktywizację i integrację społeczną. Warto zaglądać na facebookowy profil Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, gdzie na bieżąco pojawiają się szczegóły dotyczące wydarzenia.

Święto ulicy Bliskiej w Nowym Porcie

Także w sobotę można wybrać się do Nowego Portu, gdzie już o godz. 10.00 rozpocznie się święto ulicy Bliskiej.

- Po raz kolejny spotkajmy się na święcie ulicy Bliskiej, aby razem celebrować rozpoczęcie wakacji! W tym roku motywem przewodnim całodniowego wydarzenia BLISKO na Bliskiej 2024 jest portowa wielokulturowość. Zapraszamy dzieci i dorosłych! Dla mniejszych, a także tych nieco większych, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne śniadanie, warsztaty florystyczno-artystyczne, gotowanie potraw z całego świata, urodzinowy tort MEWKI, kultową loteria fantowa, wernisaż wystawy sąsiedzkiej JAWA, koncert muzyki latino oraz kino plenerowe! Krótko mówiąc: radość, sztuka, lato, rozmowy oraz WY! Tymczasem, rezerwujcie datę 22 czerwca! - zapraszają organizatorzy: Ekipa sąsiedzka oraz Fundacja Mewka Bartosh Zimniak.

ZOBACZ TAKŻE: Fałszywi pracownicy wodociągów chodzą po Gdańsku. Tak ich rozpoznasz

Szczegółowy program świętowania można znaleźć na facebooku Fundacji MEWKA. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Mewka oraz Ekipa sąsiedzka. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska, Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego oraz ze środków własnych Fundacji Mewka.

Piknik Letni w Brzeźnie

Dobra zabawa szykuje się także w Brzeźnie. Tam, 22 czerwca odbędzie się Piknik Letni, żeby po raz 14. celebrować Święto Ulicy Północnej! Zabawa rozpoczyna się o godz. 11.00, a w programie znalazły się warsztaty plastyczne i nadruku na torbach, spektakl cyrkowy dla dzieci, koncerty zespołów Wonsy i Blind Box, a także pchli targ, konkursy oraz quizy. Do dzielnicy zawita również mobilny carillon. W ciągu dnia podczas prezentacji będzie można posłuchać muzyki wykonywanej z tego wyjątkowego instrumentu, a o godz. 18.00 odbędzie się koncert na carillon i trąbkę w wykonaniu Moniki Kaźmierczak, carillonistki miejskiej i Emila Miszka.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na facebooku Święto Ulicy Północnej podczas Pikniku Letniego.

Organizatorami są Fundacja „Sprawni Inaczej”, Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”, Rada Dzielnicy Brzeźno i Projektornia GAK. Wydarzenie dofinansowano ze środków miasta i dzielnicy Brzeżno.

Noc Wrzeszcza

Fundacja Palma w sobotę, 22 czerwca zaprasza na 7. edycję Nocy Wrzeszcza, podczas której uczestniczki i uczestników wybiorą się podróż po Kolonijkach.

Rozciągnięty kwartał wzdłuż ulic Kolonia Żeńcy, Kolonia Uroda, Małoogrodowa i Daliowa to historyczny teren ogródków działkowych. Przed wojną miejsce zamieszkania, rekreacji i drobnych upraw dla kilkudziesięciu rodzin. Dziś zielona, tajemnicza wyspa. W trakcie spaceru z przewodnikiem, koncertu z niecodziennej lokalizacji i spotkania z mieszkańcami będzie można poznać złożone losy tego kwartału.

ZOBACZ TAKŻE: Z sądowym zakazem za kółkiem. Pijany gdańszczanin próbował uciec przed kontrolą policji

  • 18.00 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐳 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐰𝐨𝐝𝐧𝐢𝐤𝐢𝐞𝐦
  • 19.00 𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐬𝐞𝐧𝐭𝐲𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐧𝐲 𝐳 𝐬ą𝐬𝐢𝐚𝐝𝐤𝐚𝐦𝐢
  • 20.00 𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐓𝐫𝐨𝐩𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐒𝐨𝐥𝐝𝐢𝐞𝐫𝐬 𝐢𝐧 𝐏𝐚𝐫𝐚𝐝𝐢𝐬𝐞

Powitanie lata na Dolnym Mieście

W sobotę lato będzie można powitać także na Dolnym Mieście. Sercem wydarzeń będzie boisko dawnego gimnazjum nr 9 przy ul. Śluza i ul. Jałmużniczej. Wydarzenie o godz. 10.45 rozpocznie parada. Miejsce zbiórki to środkowa alejka wzdłuż ul. Łąkowej u zbiegu ulic Dolna, Łąkowa i Królikarnia (sprzed siedziby LPP). Barwny korowód przejdzie na boisko, gdzie będzie czekało wiele atrakcji, a wśród nich warsztaty, konkursy i wystawy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki