reklama

Gdańsk: Festiwal "Pozapozy" 2009 - artystyczne święto bez barier

redZaktualizowano 
Dzisiaj w gdańskim teatrze Wybrzeże odbędzie się VII edycja Festiwalu "Pozapozy", którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To największe na Pomorzu święto artystów niepełnosprawnych i pełnosprawnych, amatorów i profesjonalistów.

W imprezie udział wezmą ludzie, którzy tworzą z potrzeby serca między innymi w czasie zajęć w środowiskowych domach samopomocy, dziennych domach pomocy oraz innych ośrodkach wsparcia. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni miłośnicy sztuki z całej Polski, którzy na deskach teatru pokażą artystyczny dorobek, a ich dzieła będzie można podziwiać przez cały festiwalowy dzień.

Festiwal jest sposobem urzeczywistnienia i propagowania idei traktowania twórczości osób niepełnosprawnych w sposób równoprawny, bez względu na kondycję intelektualną i fizyczną artystów biorących w nim udział. Co roku gromadzi on i integruje artystów z całego kraju, umożliwiając tym samym szeroką i zarazem profesjonalną prezentację twórczości teatralnej, muzycznej oraz plastycznej artystów profesjonalnych oraz amatorów, zarówno niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Główną ideą przedsięwzięcia jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych oraz promocja twórczości tych osób.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie składać się będzie z dwóch części: konkursowej oraz wieczornej gali.

Niepełnosprawni twórcy zmierzą się w trzech kategoriach: teatralnej, plastycznej oraz muzycznej. Ich dokonania oceni jury składające się m. in. z wykładowców Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej oraz gdańskich aktorów.

Festiwalową galę na zakończenie uświetni występ rockowego zespołu Bracia.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie